Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Értelmesek ezek az orosz...

Értelmesek ezek az orosz mondatok?

Figyelt kérdés

-Láttad tegnap a focimeccset? Én a barátaimmal néztem és eszembe jutottál, mert a kedvenc csapatod nyert.


-Ты смотрел футбол матч бчера? Я посмотрела с моими друзями и это прийти на ум тебя, потому что твоя любимая команда победила.


Valami biztosan rossz, de sajnos tőlem ennyi telt, szóval nagyon nagy segítség lenne, ha valaki kijavítana. :)


Köszönöm előre is!


2017. márc. 25. 22:21
 1/6 chtt ***** válasza:
83%

Én így írnám:


Т ы _ в и д е л _ ф у т б о л ь н ы й _ м а т ч _ в ч е р а? _ Я _ п о с м о т р е л а _ с _ м о и м и _ д р у з ь я м и, _ и _ я _ д у м а л а _ о _ т е б е, _п о т о м у _ ч т о _ т в о я _ л ю б и м а я _ к о м а н д а _ в ы и г р а л а / п о б е д и л а.


a "te jutottál eszembe" rész gondolom lehet így is, amit te találtál: и _ т ы _ п р и ш ё л _ м н е _ в _ г о л о в у

2017. márc. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!! :) Így tényleg jobban néz ki.
2017. márc. 25. 23:00
 3/6 anonim ***** válasza:
Én soha életemben nem hallottam, hogy az orosz a nézni igét úgy használná, ahogy első írta. A kérdezőé jó. A többi helyes. Befejezett igeidő viszont nem kell, mert nem azon van a hangsúly, hogy a meccs meg lett nézve. A kérdésben jól van írva, a válaszban miért írtad máshogy?:)
2017. márc. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 chtt ***** válasza:

"Én soha életemben nem hallottam, hogy az orosz a nézni igét úgy használná, ahogy első írta."


Ez attól lehet, hogy nem azt írtam, nézted-e, hanem azt, hogy láttad-e. Természetesen úgy is tökéletes az a mondat, ahogy a kérdező írta. :)

2017. márc. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Passz. Előadásra, filmre, mozira én soha nem hallottam a видеть igét, de ha azt mondod, jó.
2017. márc. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 chtt ***** válasza:
Passz 2. Mindkettővel találkoztam már. Lehet, hogy a szmotréty szerencsésebb, de végül is mindegy, az ítélet megszületett: 52% (gondolom, a sok-sok oroszostól), tehát rossz. :)))
2017. márc. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!