Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Japán, vagy francia?

Japán, vagy francia?

Figyelt kérdés
Nyakamon a fakultáció választás (gimi 10. osztály), de tanácstalan vagyok. Eddig meglévő két faktom a fizika és a biosz, de melléjük felvennék egy nyelvet is. Jelenleg franciául és japánul (meg persze angolul) tanulok, mindkettőből szeretnék majd a jövőben nyelvvizsgát is tenni, de nem tudom eldönteni, hogy jelenleg melyikre lenne előnyösebb ráhajtani. Bármi tanács?

2017. ápr. 7. 20:14
 1/6 anonim ***** válasza:
24%
*japán vagy francia
2017. ápr. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hupsz, észre sem vettem. Köszi.
2017. ápr. 7. 20:40
 3/6 A kérdező kommentje:
De ez nem tartozik a témához.
2017. ápr. 7. 20:41
 4/6 anonim válasza:
Szerintem amelyiket nehezebbnek érzed azt vedd fel.. vagy amelyiket jobban szereted :)
2017. ápr. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Szerintem a japánt. :)
2017. ápr. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
72%
Amelyiket szívesebben tanulnád heti több óraszámban! Szerintem a japánnal többet érsz, mert nehezebb, és ha középsuli után akarod tanulni, nehezebb lesz, mert senki nem magyarázza el rendesen, és nem veri le rajtad az új szavakat, kanjikat, ami nélkülözhetetlen ennél a nyelvnél. A francia, mivel latin betűs írás, mindenképp könnyebb, azt kevesebb időráfordítással is fel tudod tornászni középfokra, mint a japánt. Persze dönts a saját belátásod szerint, de ha mindkét nyelvet tanulod és annyi a kérdés hogy melyik kamatozik jobban ha több időt szánsz rá, akkor az a japán. Plusz Európában kevesebb fehér ember beszél japánul, mint franciául :)
2017. ápr. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!