Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A BME nyelviskolájáról mi a...

A BME nyelviskolájáról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Nem a vizsgafelkészítőre gondolok, hanem a sima nyelvtanfolyamokra.

2017. ápr. 13. 00:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Pénzlehúzás.
2017. ápr. 13. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
nyelvvizsgat intezek gyorsan.irj
2017. ápr. 14. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

#1

Akkor mégis melyik nyelviskola nem pénzlehúzás?

Az euroexam is egy nettó pénzlehúzás, ott is csak buktatni tudnak.Semmi jóindulat nincs bennük még azokkal szembe se akik láthatóan elfogadható kommunikációs szinten vannak idegen nyelvből..(többiről se hallottam eddig sok jót)

Akkor hogy fognak így nyelvizsga bizonyitványt szerezni az emberek?A többség az életébe nem fogja használni az idegen nyelvet középfokon egészegyszerűen a diploma kiadásához kell csak.Akkor meg miért kell itt szórakozni az emberekkel?

Ez kb ugyanaz mint a jogositvány .

2017. ápr. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ami az Eurot illeti, azon végletesen sokat könnyítettek. Eltörölték a Grammart és a Vocabularyt, a 4 Readingből lett három... Azon csak az nem megy át, aki úgy megy oda, hogy a bukás okoz neki élvezetet. Átlagosan 50 % a sikeressége. De ma már mindegyik nyelvvizsga egy lazac régebbi saját magához képest. Csak, ugye, a Földön az intelligencia állandó, a népesség...


Ennyit a Gyakoriról. :D

2017. ápr. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

#4

Ó,hát ja,hogyne ha te mondod ,biztos úgy van ,erre nem is gondoltam(de jó hogy itt vagy).Ezek szerint gondolom szerinted, bizonyára egy mazochista b..rom vagyok akinek kizárólag az okoz örömöt ha megbukhat a nyelvvizsgán mi?Érdekes.Én 2009 nyarán a B2 euroexam vizsgámon megírtam a levelet kitöltöttem a nyelvtani részt,+a vizsga partneremmel történő társalkodós kép alapján teljesítettem a beszélgetős szóbeli részt is, mégse sikerült.Azt éreztem, hogy jogtalanul buktattak meg, csak teljesen mindegy volt az hogy reklamálok-e vagy sem.Végül is ne is törödj vele.Kidobtam az ablakon kb, százezer forintot úgy hogy nekem világéletemben keményen meg kellet dolgoznom minden ki.aszott fillérért, s így hát mivel megbuktam,természetesen főiskolára sem vettek fel.(ugyanis ahová jelentkeztem ott már a felvételin is nyelvvizsga-bizonyitványt kértek.(szociális munka)De te bizonyára mindent jobban tudsz.Ülj le egyes.

2017. ápr. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ez összefüggéstelen vagdalkozás volt. A nyelvvizsgák egyre könnyebbségét bárki láthatja a felkészìtő anyagokat összehasonlítva.
2017. ápr. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
remek.
2017. ápr. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

óó hogyne . Olyan egyszerű lett a nyelvvizsga hogy már egyből be se kell menni vizsgázni mi?

Tudod kivel hitesd el.

2017. ápr. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az 1. válaszoló vagyok.

Én egyrészt úgy gondolom, hogy az ilyen-olyan tanfolyamok nagyrészt pénzlehúzások, másrészt maga a vizsga is részben lutri - milyen téma jut, és abban mennyire vagy tájékozott, mennyire tudod magad "eladni", és mennyire nem tudnak a vizsgáztatók belezavarni...


Egyébként idegen nyelvet tanítok már több éve, viszont részben a fentebb írt okok miatt vizsgára felkészítést NEM vállalok.

2017. ápr. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én vagy 5 helyen jártam tanfolyamra kétes hírű és jóhírű nyelviskolában is, én például egyetlen egy tanfolyamot sem neveznék ezekből pénzlehúzásnak. Tanítani mindegyik tanított. Ahová egyszer tévedésből beraktak, egy speciális, reményteleneknek való tanfolyamra, ahol nem történt más, csak a tanár magának tartott előadást, az sem volt pénzlehúzás, szemlátomást az egy igénykielégítés volt. Mondjuk ez elég limitált tapasztalat a végtelenhez képest, mint mindenki másé is. Ilyen alapon bármilyen iparcikk vagy szolgáltatás vásárlása is pénzlehúzás. :D Hogy kapsz a pénzedért valamit, az szemlátomást nem befolyásol téged. :D


Lutri, ja. Ha az embernek nincs széles körű tájékozottsága, és egyúttal csak egy témáról szabadna értekezni, akkor lenne lutri. Van egy ismerősöm, vele a régészetről kezdtek el beszélgetni, neki meg ez volt a hobbija. Biztos vagyok benne, hogy ha nem ez lett volna, áttérnek más témára. Már ez nyelvvizsgán csak így szokás.


"Milliók" érettségiznek és nyelvvizsgáznak "percenként"...


Mondjuk az kétségtelen, hogy a nyelvtanulásra nem mindenki egyformán alkalmas, én az átlagemberekről beszélek.

2017. ápr. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!