Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » MI a különbség? Van egyáltalán...

MI a különbség? Van egyáltalán jelentés beli különbség köztük?

Figyelt kérdés

1. Although, Though, However


itt azt vettem észre, hogy az első kettő inkább egy mondatot köt össze. Míg a however kettőt. De jelentés tartalomra van különbség? Mert én egyáltalán nem érzek.


illetve


2. therefore, thus consequetly


itt meg teljes a homály, hogy van-e egyáltalán valami különbség. nekem teljesen randomnak hat az alkalmazásuk


2017. ápr. 13. 00:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Szövegkörnyezet ugye. Meg hangvétel. Sajnos nem tudom megfogalmazni, igazából egy bizonyos tudás után már érzed melyik illik. Ehhez ugye sok anyanyelvi tapasztalat kell.

Hátha valaki kicsit nyelvtanilag is meg tudja majd magyarázni.

2017. ápr. 13. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az összes közül a however a nyelvtanulók számára a legproblematikusabb. Az összes többi nagyon egyszerű.



1. Az although és a though ugyanaz. Pl. tudományos munkában, újságcikkben although, hétköznapi beszédben inkább though. Mindkettő azt jelenti hogy HABÁR, BÁR. A mondat elején vannak:

a) Although/Though he tried hard, he couldn't succeed.

b) He couldn't succeed, although/though he tried hard.



2. A however három helyen is szerepelhet egy mondatban. Elől, középen és hátul:

a) However hard he tried, he could not succeed. - BÁRMENNYIRE NAGYON próbálkozott. - ekkor nem a mondatra vonatkozik, hanem csak a melléknévre/határozóra.

b) However, he tried hard. - MINDAZONÁLTAL nagyon próbálkozott.

c) He tried hard however. - AZÉRT nagyon próbálkozott.

d) He tried, however, very hard. - AZÉRT/MINDAZONÁLTAL nagyon próbálkozott.



3. A therefore, a thus és a consequently majdnem ugyanazt jelenti. MIndegyik a mondat elején van:

a) Therefore he tried hard. - EZÉRT nagyon próbálkozott.

b) Thus, he tried hard. - ÍGY/EZÉRT nagyon próbálkozott. - viszont a thus nem lehet a mondat végén

c) Consequently, he tried it hard. - EZÉRT/ÍGYHÁT nagyon próbálkozott.


d) A therefore lehet a mondat végén is:

He tried hard therefore.



Ezeken felül még van egy pár szó hasonló szerepben:

1. so, hence, in this fashion, in kind, in this way, like so, ergo, for this reason, thereupon, on that account

2. even though, albeit, despite, despite the fact, even if, granting, in spite of, notwithstanding, whereas, still, while

2017. ápr. 13. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!