Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Meg lehet tanulni egy nyelvet...

Meg lehet tanulni egy nyelvet (ez esetben a németet) otthon, egyedül, tanár és tanfolyamok nélkül?

Figyelt kérdés

Most csak angolt tanulok az iskolában, elég jól megy, a kiejtésem is tökéletes. Angolból sem jártam külön tanfolyamra, itthon szoktam még gyakorolni, csak hát abból màr vagyok valamilyen szinten...

A németet szeretném elkezdeni, de nincs időm tanfolyamokra vagy tanárra. Amúgy már keresgéltem a neten, de egy olyan nyelviskolát vagy tanfolyamot sem találtam, ami jó lett volna, mert vagy nem indult kezdő csoport vagy nem volt jó az időpont stb.

Nyelvérzékem van és motivációm is, mivel tudom, hogy ennek hasznát fogom venni és nem feleslegesen tanulom.

Anyukám tud németül, régen volt is kint Németországban és anyukám barátja osztrák. Szóval ha valamiben elakadnék, anyukám tudna segíteni és van itthon szótárunk is és német nyelvű TV csatorna is. A némettudásom egyébként nulla, teljesen kezdő vagyok, csak pár kifejezést, szót tudok.

Egyedül jobban szeretek tanulni, ez mindenben így van.

Személyes egyedül nyelvtanulós történeteket szívesen olvasnék, ha valakinek van tapasztalata, írja le.

És milyen könyvet tudtok ajánlani némettanulásra? Tippek, tanácsok? Minden érdekel, ami ezzel kapcsolatos.


2017. ápr. 16. 10:00
 1/1 anonim ***** válasza:
Hogy a fenébe ne tudnál megtanulni, hiszen te is leírtad minden adottságod megvan hozzá. Talán németet kicsit nehezebb tanulni, mert lényegesen kevesebb anyag található interneten, de ha kitartó vagy minden akadály leküzdhető. Én kezdetnek a Start! Neu könyvet és munkafüzetet ajánlanám, én nagyon jónak találom! Az újabb kiadás már elég jól aktualizálva lett... ;) Sok sikert!
2017. ápr. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!