Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan érdemes egy felsőfokú...

Hogyan érdemes egy felsőfokú nyelvvizsgára felkészülni, elsajátítani egy magasabb szintű nyelvtudást?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 16. 15:22
 1/2 A kérdező kommentje:
*angol nyelvből
2017. ápr. 16. 15:23
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha kinézted, melyiket csinálod, melegen tudom ajánlani a korábbi feladatsorok megírását... Mindemellett használd sokat a nyelvet: nézz filmeket / sorozatokat angolul, híreket angolul hallgasd, meg keress valakit, akivel tudod használni a nyelvet, mind beszédben, mind írásban. Próbáld meg beépíteni a tanultakat a nyelvhasználatodba.


Én személy szerint ECL C1 Angolt csináltam 2015 februárjában, arra a következőképp készültem:


- ECL által kiadott próba-nyelvvizsgás könyv (5 próbanyelvvizsga volt benne asszem, azokat megcsináltam tisztességesen, de ezt már inkább a végefelé)


- Akkor még gimis voltam, voltak minden nap angolóráim (angol tagozat), szóval minden nap foglalkoztam vele azon kívül is, plussz a tanárunk foglalkozott ezzel, kaptunk segédanyagot, meg kb heti 2-3 levelet/esszét írtunk mi, akik mentek.


- Napi legalább 2 filmet vagy 3-4-5 sorozat részt megnéztem, aktív tanulással: kiírogattam a kifejezéseket, megtanultam, és igyekeztem beépíteni az aktív szókincsembe.


- Szóbelire megvettem a MAXIM kiadó Kérdések és Válaszok C1 könyvét, és azt is elég jól feldolgoztam: megtanultam a szavakat, kifejezéseket, illetve szóbelin sok minden előjött azokból a válaszokból, amiket ott írtak (annak ellenére, hogy nem magoltam be őket).


Ezek elégnek bizonyultak, kb 90% lett az összesítésem, és asszem 80-nál egyik sem volt kevesebb. :)

2017. ápr. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!