Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A mai világban mikor "illik"...

A mai világban mikor "illik" egy diáknak az első, illetve második nyelvből közép/felsőfokú nyelvvizsgát tenni?

Figyelt kérdés

Ti hányadik osztályosok voltatok akkor, mikor megcsináltátok? Hány éve tanultátok akkor a nyelvet, mennyit készültetek rá, és hány százalékos lett?

Ha tudom az Akadémia Kiadó felsőfokú szóbeli felkészítős könyvét, a Let's Discuss it-ot, és a 1000 question 1000 answer C1-et, és elmegyek egy kéthetes tanfolyamra, sikerülhet a nyelvvizsgám, vagy ennél több készülés kell?



2017. ápr. 19. 21:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A felsőfokú nyelvvizsga a témakörök, felvetődő kérdések miatt egy bizonyos életkor alatt szerintem nem ajánlott. Egy 14 éves még ritkán tud elvont dolgokról beszélni idegen nyelven. Sokaknál az is probléma, hogy 16-17 évesen letudják a nyelvvizsgát, utána pedig évekig nem foglalkoznak a nyelvvel. Persze ha a pontok miatt kell, akkor érdemes a maximum pontot összehozni, de utána sem szabad elhanyagolni a tanulást. Egyébként én csak a diploma mellé szereztem nyelvvizsgát, de később megtanultam még másik 2 nyelvet is, de a vizsga már nem fontos, csak használom őket.
2017. ápr. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
12 éves korban lenne ideális, ahogy több nyugati országban is szokták.
2017. ápr. 20. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%

Akkor illik amikorra sikerül.

alakinek csak ötvenéves korára sikerül(vagy még addigra se)mert közbe anyagi csődbe jut az állandó bukások miatt

2017. ápr. 20. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%

Én gimi utolsó évében szereztem meg a középfokút, egyetem végén meg a felsőfokút. Első osztálytól tanultam. A közép 85% körül lett a felsőfokú 77%.

Alapjában szerintem a gimi végére kéne olyan szinten lenni, hogy a középfokút már könnyedén le lehessen tenni, másfelől elég változó a nyelvtanítás hatékonysága. Nálunk gimin belül hatalmas különbségek voltak, 2 évig voltam egy tanárnál akinél úgy éreztem hogy csak az általános iskolás anyagot ismételjük, majd az utolsó 2 évben még ezt a szintet se értük el másik tanárral. Míg volt olyan tanár akitől meg lazán fakt nélkül mentek emelt angol érettségire. Mondjuk nem meglepő, hogy nem haladtunk semmit mikor a tanár az óra elején feladott 1-2 oldalnyi feladatat amit jó esetben 10 perc alatt meg lehetett oldani majd mesedélutánt tartott és minden másról beszélt ami érdekelte, magyarul.

A nyelvtanfolyamok/magántanárok meg elég sokba fájnak. Szóval amíg ilyen káosz az általános iskolás és gimis nyelvoktatás nem hiszem, hogy van egy konkrét korosztály amikor nyelvvizsgázni kéne. Skandináv országokban bevett hogy a 20as éveik elejére már felsőfokú szinten beszélnek angolul, de ott megvan hozzá a háttér. Magyarországon sokan az egyetem végén alig tudnak középfokú nyelvvizsgát tenni. Ami elég ciki ha azt vesszük, hogy kötelező 2 szemeszter szaknyelv, közben az alapok hiányoznak.


Na az off után: én főleg angolul szoktam filmet nézni és könyvet olvasni már általános suli vége óta, nekem nagyjából ennyi volt a középfokra a készülés. Hasznos volt, mert a hallgatás/szóbeli/szövegértés jó lett, viszont a nyelvta nagyon hiányos volt. Felsőfokúra kb ugyanez viszont ott gyakoroltam már a nyelvtani részt is. Valami nagyon vastag piros oxfordos könyvből készültem, az kimondottan a nyelvtant magyarázta meg ahhoz voltak feladatok. Amiket írtál a szóbelihez elég,a 2 hetes tanfolyam nem tudom mennyire hasznos, elég rövidnek tűnik. Mondjuk függ attól is milyen szinten állsz. Az írásbeli részre hogyan készülsz?

2017. ápr. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én 10. után a nyáron csináltam meg az első nyelvből a közepet, azt 3. osztályos korom óta tanultam nyelvtagozaton (nem NYEK). A második nyelvből 11. végén-12. elején mentem középre (először csak az írásbelit, aztán csak a szóbelit), azt 9-ben kezdtem tanulni, és csak a suliban tanultam. Ez így szeintem kb. ideális is volt.

Egyetem 1. évében elmentem az első nyelvből felsőfokú írásbelire és 2 ponttal maradtam le. Akkor azt mondtam, már nem kell a papír, csak a tudás. Az egyetem mellett elkezdtem egy 3. nyelvet csak magamtól, de nem szándékozom nyelvvizsgát tenni belőle.

Az "illik" tényleg nem jó kifejezés erre, de szerintem nagyban megkönnyíti az életét az, aki érettségiig összeszed egy középfokút - az egyetemi élete is könnyebb, ha továbbtanul, ha meg dolgozni megy, munka mellett már nehezebb tanulni, főleg az elején.

2017. ápr. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én angolból 15 évesen tettem le a középfokút, a németet pedig a közeljövőben szeretném. :)
2017. nov. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!