Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Fordító-tolmács, nyelvtanár,...

Fordító-tolmács, nyelvtanár, vagy logopédus? Érvek, ellenérveket, tapasztalatokat várok.

Figyelt kérdés
Angol középfok, német felsőfok. Érdekelnek a nyelvek. Van egy közgazdász diplomám, de igazából irodában nem szeretek dolgozni, nem nekem való, kivéve, ha a nyelveket ott tudnám használni. Várom válaszaitok, segítségeketek, köszi

2017. ápr. 20. 12:33
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

A fordító-tolmács jó, persze ha tudsz jó állást találni vele, pl. valamilyen brüsszeli vagy más diplomáciai, vagy valamilyen hitelesített fordításokkal foglalkozó cég. Ellene az szól, hogy ma már sok fordító van, tehát kizárólag fordítási munkából nehéz megélni (sok munka rövid határidővel, nem fizet annyira jól, mint régebben).


Nyelvtudással és gazdasági háttérrel esetleg még valamilyen szállodaipari vagy konferenciákkal foglalkozó munka jut eszembe.

2017. ápr. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Menj el tanárnak, ha jót akarsz.
2017. ápr. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%
Én nyelvtanár, fordító és tolmács vagyok. Az ország nyugati részén, kicsit ritkább nyelvvel nagyon jól megéltem. Nem könnyű bekerülni egy-egy helyre, de ha jól dolgozol, akkor megbecsülnek. 7 éve fordítok a bíróság, ügyészség, rendőrség részére megyei szinten, pedig már nem is ott élek. Emellett skype-on tanítok. Azért pár év anyanyelvi területen eltöltött tapasztalat nem árt.
2017. ápr. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

"Aki nem ért hozzá az tanítja"

- MArcus

2017. ápr. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, még nem tudom, mihez kezdjek... nem akarok beletrafálni, hogy megcsinálok vmt, aztán kiderül, hogy még sem jön össze. Egy középfokú nyelvtudás szerintetek elég, hogy az ember kommunikáljon mondjuk fuvarszervezőként? köszi
2017. ápr. 20. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!