Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy középfokú nyelvtudás...

Egy középfokú nyelvtudás elegendő, hogy fuvarszervezőként, logisztikusként dolgozzon az ember, ahol külföldi ügyfelekkel kell beszélni szerintetek?

Figyelt kérdés
Szeretném, ha van persze, megosztanátok személyes tapasztalataitokat, hogy be bekerül az ember egy céghez ilyen pozícióban, mennyi idő alatt rázódott bele, milyen szinten beszélt az adott idegen nyelven, és a cég mennyire segítette őt a szakszavak elsajátításában, esetleg nyelvkurzusok révén? Megéri e ilyen területen elhelyezkedni 2 középfokú nyelvtudással? köszönöm.
2017. ápr. 20. 16:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem elég. Én felsővel is sokat bajlódtam amikor ilyesmi munkám volt.

Valamiféle asszisztensi pozíciót keresnék első körben, közben kitanulnék egy specifikusabb szakmát, turizmus, pénzügy pl. Az már két nyelvvizsgával működőképes.

2017. ápr. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
szia. közgazdász a végzettségem, csak a nyelvtudás szintje miatt kérdezem, mert érdekelne ilyen munkakör. És neked milyen tapasztalataid voltak ezen a területen? köszönöm válaszod. más is írjon még.
2017. ápr. 20. 17:54
 3/6 A kérdező kommentje:
angol-német középfokúm van
2017. ápr. 20. 17:55
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem sem. Általában telefonon kell beszélni, ami mindig nehezebb, rengeteg váratlan problémát kell megoldani, sok a stresszes, konfliktusos helyzet, amihez magabiztos nyelvtudás kell. Igaz, nekem főként olaszokkal van tapasztalatom, akik egyébként is gyorsan beszélnek, de ha valami problémás helyzet van és elkezdik mondani a magukét ...

De sok cég vesz fel asszisztenst, és bele lehet jönni a dologba. Túl sok segítséget viszont nem adnak, önálló munkát várnak.

2017. ápr. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem is akkor van probléma, mikor a külföldi irodában ülő alkalmazottal kell beszélni, hanem mikor az esetleg tanulatlan, dialektussal beszélő raktárossal, portással.
2017. ápr. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én felsőfokkal foglalkoztam fordítással, de sok baj volt a terminusokkal pl. Ezeket időbe telik kikeresni, ha egyáltalán megtalálod. Volt, hogy több napos munka volt. Na most ezt telefonban nem teheted meg.

Nyelvkurzus? Jó ég. Nagyon ritka, hogy a munkáltató ilyet álljon.

2017. ápr. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!