Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van itt olyan, aki tud szlovák...

Van itt olyan, aki tud szlovákul? Tudna segíteni?

Figyelt kérdés
Ma rá vagyok kényszerülve, hogy vonattal menjek Szlovákiába, és szótáraztam, fordítóztam, de még mindig nem vagyok biztos abban, hogy így e kell jegyet kérnem Szlovákiában az összeköttetésnél. Kérlek, ha tudtok segítsetek, nagyon szépen megköszönném! És ha rossz kategóriába írtam, elnézést.
2017. ápr. 22. 10:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Tudnak magyarul, vagy angolul, tudod vannak turisták.
2017. ápr. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem vagyok biztos ebben. Én igazán nem akarom lemondani a szlovákokat, de messze nem olyan közvetlenek mint a magyarok. A mentalitásuk is tiszta más.
2017. ápr. 22. 10:26
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem kell szlovákul jegyet kérned. Mi sem várjuk az ide látogató turistáktól, hogy magyarul kérjenek jegyet.

Számtalanszor utaztam már Szlovákián keresztül, orosz és activity keverékéből mindig értettek. De angolul is értenek az ilyen helyen dolgozók valamennyit. Annyit mindenképp, hogy hová akarsz menni, az időt meg majd leírod nekik papírra.

Az meg, hogy nem közvetlenek, erős általánosítás. Legfeljebb neked ilyen tapasztalatod van.

2017. ápr. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szlovákiai vagyok. Nem tudom, merre utazol, délen nyugodtan kérhetsz magyarul jegyet. Egyébként pedig elég, ha a célállomás nevét mondod. Ha pl. Zsolnára kell jegy, akkor (fonetikusan írom) [dobrí gyeny, zsilina = jó napot, Zsolna] Ha valahol át kell szállnod, pl Zsolnára mész Zólyomon keresztül, akkor kell a CEZ = keresztül [Zsilina cez zvolen = Zsolna Zólyomon keresztül]. Ha menettérti jegy kell, az a [szpiatocsní lístok] pl. Zólyomba menettérti = [szpiatocsní Zvolen] Így a legegyszerűbb, ragozád nélkül is megértik, az akcentusodból úgyis foják tudni, hogy turista vagy.
2017. ápr. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ami még jól jöhet:

személyvonat [oszobní vlak]

gyorsvonat [ríhlik]

Vmilyen városba, vhová [-do + a város neve]

Vmin keresztül [cez]

De amint írtam, ne bajlódj ragozással, mert nehezebben értik meg a hibák miatt. Bőven elég, ha a pénztárnál a célállomás nevét mondod.

2017. ápr. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm mindenkinek :)
2017. máj. 9. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!