Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Elfogadják az eszperantó...

Elfogadják az eszperantó nyelvvizsgát is a mesterdiplomához? (A többi lent. )

Figyelt kérdés

A felvi.hu-n ezt írják a mesterképzésről, amihez a kérdésem kapcsolódik:

A mesterfokozat megszerzéséhez két idegen nyelvből - melyek közül egyik az angol - államilag elismert középfokú (B2), komplex típusú nyelvvizsga vagy ezekkel egyenértékű érettségi bizonyítvány vagy oklevél szükséges.

Tehát akár eszperantót is elfogadnak? Illetve másik kérdésem az, hogy erről hol lehet érdeklődni? Tanulmányi Osztályon?



2017. ápr. 22. 19:06
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Az eszperantó államilag elismert, szóval elfogadják. TO-n megkérdezheted, de az a tapasztalat, hogy sok dologgal nincsenek képben, viszont legalább megmondják majd, hogy kinél érdeklődj.
2017. ápr. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%
Elfogadják. A TO-n lehet próbálkozni, igen, van, aki sikerrel jár, van, aki nem :) Én 3 suliba jártam, ebből 1-nek volt olyan TO-ja, ahol tudtak is egy kérdésre válaszolni :) A másik kettőn vagy nem válaszoltak vagy tippeltek :) De az esperanto-t elfogadják, több, mint tíz éve tanítom, tudom, hogy így van :)
2017. ápr. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Minden felsőoktatási intézménynek van szabályzata, ami bárki számára hozzáférhető. Letöltöd az iskola honlapjáról és elolvasod, hogy az mit ír. Őszintén szólva nem értem, hogy ezt a TO-snak miért kellene tudni. Most direkt megnéztem, nálunk ez a szabályzat több mint 200 oldal. Ember legyen a talpán aki ezt benyalja és meg is jegyzi az egészet. Persze értelmetlen is lenne. Tehát teljesen jogos, hogy a TO-s nem vágja fejből a szabályzatot. Egyébként a leírtak alapján el kell fogadniuk a nyelvvizsgádat, de tényleg az a fix, amit az iskola szabályzata leír.
2017. ápr. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem az a baj, hogy a TO nem vágja fejből a szabályzatot, hanem sokszor olyannal kapcsolatban se tudnak segíteni ami tényleg az ő feladatuk lenne tudni.
2017. ápr. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem meg baj, ha a To-s nem ismeri a szabályzatot. 200 oldal? Az igen! Azt tenyleg nem lehet már megtanulni...

Bocs de ez nevetséges. A legtöbb munkahelyen ennek sokszorosát kell tudni fejből.

2017. ápr. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. máj. 2. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!