Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért van az, hogy az alapfokú...

Miért van az, hogy az alapfokú nyelvvizsgában csak egy, szörnyen könnyű szerkezetet kérnek számon, de orbitálisan sok, nehéz, felsőfokúba illő szót?

Figyelt kérdés
Kitöltöttünk egyet az iskolában és én jó angolos vagyok, de a szavak felét nem értettem, bezzeg csak a Present Simple-t kellett használni! Egyik osztálytársam anyanyelvi szinten beszéli a nyelvet, de ő sem ismert több szót! Ez mire jó?!

2017. ápr. 27. 19:23
 1/2 anonim ***** válasza:
41%

Talán mert Should-ok és Would-ok nélkül mégcsak megérteted magadat valahogy, de a szókincs hiánya sokkal nehezebben hidalható át.

Az is lehet, hogy a feladatok megoldásához egyáltalán nem kell minden szót megérteni, anélkül is kihámozható az értelem a mondatokból.

2017. ápr. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan arra, hogy megnézzék, hogyan reagálsz, ha nem ismersz minden szót. Fontos az is, hogy egyesével tudd a szavak jelentését, de az még fontosabb, hogy egy nagy, összefüggő szöveget megérts. Nem szóról szóra, hanem, hogy nagyjából miről szól. Ha csak nem fogsz úgy élni, hogy nap mint nap használnod kell az angolt (akár azért, mert külföldön élsz, akár csak a munkád miatt), akkor lényegében bármilyen angol szöveggel találkozol, nagy valószínűséggel lesznek benne olyan szavak/kifejezések, amiket nem fogsz ismerni, ettől függetlenül mondjuk egy újságcikknek a lényegét ki tudod hámozni, sőt, akár ki is tudod következtetni, hogy mit jelenthet az általad nem ismert kifejezés.
2017. ápr. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!