Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen szótárak használhatók...

Milyen szótárak használhatók érettségin, nyelvvizsgán?

Figyelt kérdés
Lehet-e használni Grimm tanulószótárat? Én azért nem vagyok biztos abban, hogy lehet, mert abban nem csak szavak, hanem információs ablakok, nyelvtani és országismereti apróságok is vannak. Mit tudtok erről? (Csütörtökön érettségizek angolból, úgyhogy fontos lenne!)

2017. máj. 8. 10:21
 1/2 chtt ***** válasza:
100%

Én ezt nem értem. Nyugodtan meg lehet pirosozni ezerszer is, de mi a fütyfürüttyért vannak a tanarak? Nekünk anno mindent elmondtak - mit vigyünk, milyen ruhában menjünk, mi lehet és mi nem lehet nálunk, mire figyeljünk, mit írjunk, ne írjunk, stb. -, amit meg nem, azt megkérdeztük. Ha valakinek, az angoltanárnak igazán illik tudni, milyen szótárt használhatsz.

Amúgy nem értem a gondot, tudtommal a négyféle feladatból háromhoz nem használhatsz szótárt, amihez meg használhatsz pont nem az infós ablakok, nyelvtani meg országismereti apróságok kellenek, illetve, ha végezni akarsz a két fogalmazással az egy óra alatt, pont ezeket böngészni úgysincs időd. Én egy Lázár-Varga kéziszótárt adtam kölcsönbe vala érettségiző ismerősömnek (drukk, drukk ezerrel minden érettségizőnek), szerintem simán beviheti, ezzel együtt azt mondanám, az angoltanárod kérdezd.

2017. máj. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ez nem az angoltanárom hibája, meg akartam kérdezni tőle, csak elfelejtettem.

Csütörtökig pedig már nem találkozunk, és nem tudom semmilyen elérhetőségét. Én arra számítok, lehet használni, csak gondoltam utánanézek a biztonság kedvéért.

2017. máj. 8. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!