Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehet ingyen (vagy...

Hogyan lehet ingyen (vagy alacsony ráforditással) nyelvet megtanulni?

Figyelt kérdés

Jelenleg nem abszolut a nullárol, de nem magas szintről szeretnék megtanulni egy év alatt angolul, magas szinten. Van egy éretségim is már belőle, és azért értek is ezt azt de az éretségim is gyengébb kettes volt. Rengeteg angol tanárom volt középsuliba, mindegyik máshogy tanitott és sokszor ugyan azt, már ha tanitottak, igy valahogy sose ment a nyelvtanulás sajnos, viszont szeretnék egy éven belül egy nyelvvizsgát tenni, legjobb lenne ha egy felső fokú is menne. Milyen modszerrel, programmal tudnék megtanulni? Gondolkoztam én nyelviskolába beiratkozáson, de rettenetesen drága, és egyik ismerösöm is fél éve jár egyikbe, de még csak most fogja lerakni a nyelvizsgát, viszont 2-3 tanfolyamra már be kellett iratkozni ami eléggé költséges, és én sajnos nem engedhetek meg maganak azért is érdeklödöm itt, hátha valaki tud rá valami jó módszert.

Előre is köszönök minden értelmes, épitő jellegű választ.



2017. máj. 8. 12:36
 1/5 anonim válasza:

Szia.

A nyelvoktatás szeretett hazánkban egyenlő a nullával, ez tény. Én játékokból és penpal oldalakon tanultam meg angolul ( jelenleg felsőfokú nyelvvizsgám van belőle).

Ami felesleges :) Londonban élek és a város 80%-a azt a tipikus tört-angolt használja, mint az Amcsik....Magyarul pakolják egymás elé a szavakat.

Na meg, nézz angol filmeket, rengeteget lehet tanulni azokból. Lehet hogy nem fogod érteni a kezdetekben ( én sem értettem) , de szép lassan ráfogsz jönni, hogy mi mit jelent. Remélem segítettem.

2017. máj. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nézz filmeket, videókat, olvass a nyelvtanról az interneten, és ajánlom a Preply nevű oldalt, ahol olcsón dolgozó anyanyelvvű vagy magyar skypetanároktól tanulhatsz. Az én spanyol tanárom 3 dollárrt tart nekem órát.
2017. máj. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Hát játékokat én is hallottam hogy jó, a többit nem nagyon ismerem. Sajnos igen, magyarország nagyon rossz a nyelvek szempontjából, azt hallottam, europába magyarországon a legrosszabb az arány az idegen nyelvek beszélése terén. Sajnos nem tehetem meg, hogy 2-300ezreket kifizessek nyelvtanárnak hogy megtudjak szólalni.

Te a játékokból hogy tanultad meg? Mondjuk mint a Wow-nál küldetéseket kiszótárazod aztán úgy? vagy hogyan?

2017. máj. 13. 12:18
 4/5 anonim ***** válasza:
ingyen lónak híg a leve
2017. jún. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Még ha helyesen is értelmezzük a mondást, se hiszem hogy igazad van. Persze sokmindennel igy van, illetve tény, hogy ha lenne felesleges 3-500ezrem hamarabb meg lehetne tanulni angolul, de sajnos nincs, igy maximum szerintem helyes modszerrel meg lehet tanulni, csak esetleg kicsit több idő alatt.
2017. jún. 2. 00:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!