Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mitől függ, hogy a spanyol...

Mitől függ, hogy a spanyol nyelvben mikor nőnemű és mikor hímnemű egy főnév?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nemrég kezdtem el spanyolt tanulni önállóan. Annyit már tudok, hogy a "ción" "sión" "dad" "tad" "a" végződésűek nőneműek, viszont van olyan főnév is ami ha ugyanúgy "a"-ra végződik, akkor hímneműnek kell tekinteni. Kérdésem az lenne, hogy mi alapján döntjük el, hogy pl egy "a"-ra vagy "o"-ra végződő főnév hímnemű vagy nőnemű?

2017. máj. 11. 18:32
 1/10 anonim ***** válasza:
24%

meg kell tanulni külön mindegyiket


buta a kérdésed!


vannak egyes szabályok, amik segítenek felismerni, h. hímnem v. nőnem (pl. a végződések), de ezeket, akárcsak a németben v. franciában a szavakkal együtt kell memorizálni.

2017. máj. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
23%
Nem buta a kérdése, mert vannak olyan nyelvek, ahol végződés alapján konkrétan meg lehet állapítani a nemet.
2017. máj. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
16%

és én nem ugyanezt írtam??

amik segítenek felismerni, h. hímnem v. nőnem (pl. a végződések)


ahogy azt is mondtam, h. nem minden esetben lehet csak végződés alapján eldönteni, és vannak kivételek is.

2017. máj. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
21%
Igaza van az elso valaszolonak. Van jo par kivetel, amit egyszeruen meg kell tanulni. Minel nagyobb a szokincsed, annal kevesbe fogsz teveszteni. Olvass sok sok spanyol szoveget, az segit memorizalni. Viszont teljesen egyedul nem lesz a legegyszerubb dolog.
2017. máj. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
# 3 Attól még a kérdés nem buta. Ha egyedül tanulja, honnan tudhatná.
2017. máj. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Leginkább arra voltam kíváncsi, h ha vannak "a"-ra végződő hímnemű és nőnemű szavak is, akkor azt mi alapján döntöm el h "la"-t vagy "el"-t írok elé, de már lassan kezdek rájönni, csak egyedül valóban nehéz.
2017. máj. 11. 22:19
 7/10 Estádio de Felchút ***** válasza:
62%

Király Rudolf: Tanuljunk könnyen, gyorsan spanyolul!


Szerezd be, olvasd el. Ki nem másolom most neked az egész fejezetet, bocs.

2017. máj. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Leginkább arra voltam kíváncsi, h ha vannak "a"-ra végződő hímnemű és nőnemű szavak is, akkor azt mi alapján döntöm el h "la"-t vagy "el"-t írok elé, de már lassan kezdek rájönni, csak egyedül valóban nehéz."


Pontosan ez az amit meg kell jegyezni egyenkent... erre aztan nincs semmifele szabaly, hogy a kiveteleknel mi alapjan dontod el. Be kell magolni oket mint pl "el dia" nem "la dia". Lesz ez meg sokkal sokkal bonyolultabb is, mert a ragozasban is van rengeteg kivetel (mint kb minden nyelvben)

4. valaszolo voltam.

2017. máj. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Értem. Azt hittem, hogy van valami "logika" bennük, de akkor most már tudom. :) Köszönöm szépen
2017. máj. 12. 19:32
 10/10 anonim ***** válasza:
A kedves lepontozo vagy nem tud spanyolul egyaltalan, vagy nagyon buta, vagy nagyon unatkozik....
2017. máj. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!