Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol és német után milyen...

Angol és német után milyen nyelve (ke) t érdemes tanulni?

Figyelt kérdés

Nagyon szimpatizálok a franciával és hollanddal, de tudom, hogy előbbi nehéz lenne. Pláne egy bizonyos szint felett. Viszont lehet tudományos vonalon mennék tovább diploma után, amihez viszont a francia fontos lehet (igazából már most is, rengeteg külföldi szakirodalom francia nyelvű)

Ami mostanában nagyon érdekelne a horvát és a spanyol vagy olasz (ezek régebbi szerelmek). Ezekről úgy tudom, hogy könnyebbek, bár kevésbé 'sláger' nyelvek. Inkább errefelé is húz a szívem egyébként, mint a franciához, bár azt is szeretem.


Szerintetek inkább hallgassak a szívemre, vagy adjam be a derekam és 'franciázzak'? :)


Köszi a válaszokat.



2017. máj. 11. 21:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Orosz és arab, amikkel jól járhatsz a későbbiekben, mert ilyen anyanyelvű tudományos munkákat kevésbé fogsz megtalálni angol fordításban, mint az európai nyelveken írottakat, holott a tudományos területeken ők is élenjárók.

Illetve, ha olyan jellegű tudományágat választasz, a latin is jól jöhet.

2017. máj. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amit szeretsz azt könnyebb tanulni , szóval én mindenképpen azzal kezdeném😉😁😃
2017. máj. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az orosz az tényleg nagyon fontos a tudományos körökben (ami valahol ellentmondás, hisz azt hinné az ember, hogy a tudomány nyelve az angol, a legtöbb cikk angol nyelvű stb...). A nagy orosz egyetemeken rengeteg kiváló közlemény és tudományos munka születik, és sajnos java részük sose kerül fordításra. Annyira nem nehéz, ne félj tőle. :)
2017. máj. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
67%
...de persze attól is függ, milyen tudományról van szó. Az oroszos válaszom az imént főleg természettudományokra vonatkozik, ha diplomáciával, vagy hasonlóval akarsz foglalkozni, akkor a francia elkerülhetetlen lesz.
2017. máj. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Jelenleg tanárin vagyok, de érzem magamban a kitartást, hogy esetleg tudományos pályára lépjek. Ezt töriből gondoltam, aminek viszont eléggé az angol-német-francia az alap szaknyelve (persze területtől függően ez módosulhat). Viszont az olasz is ilyen szempontból releváns lehet. Nem tudom igazából.. nehéz összeegyeztetni azt ami tetszik/érdekel és azt, ami később hasznos lehet
2017. máj. 13. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!