Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol emelt szintű szóbelire...

Angol emelt szintű szóbelire melyik könyv hatásosabb?

Figyelt kérdés

[link]

[link]



2017. máj. 18. 17:02
 1/8 anonim ***** válasza:
39%

Szia!


Véleményem szerint elég lenne a két könyv közül elméletileg elég lenne a középfokú, azaz a szürkésszínű. Mivel elméletileg az emelt idegen nyelv érettségik középfokú nyelvvizsgának felel meg. Gyakorlatban meg az a véleményem, ahogy figyeltem a dolgokat, hogy könnyebb egy középfokú államilag elismert nyelvvizsga, mint egy emelt érettségi. Természetesen ezt úgy mondom, hogy tisztában vagyok, azzal, hogy ez a könnyebb-nehezebb kérdés elég relativ és egyénfüggő is.


Amennyiben van módod, arra, hogy a két könyv közül a felsőfokút, azaz a sötét kék színűt is átnézd, akkor jó szívvel ajánlom azt is neked (én abból, tanultam, illetve tanulok). Viszont mindenféleképpen a szürkésszínűvel kezd.


Igazság szwerint, a kék színű felsőfokú könyv az csak, azért ajánlom, hogy mindenféleképpen tudjál nagyot alkotni.


Én mkegmondom öszintén nem tettem angol érettségit emelt szinten, de azt hallottam, hogy nagyon szeretik lepontozni az embert. Bármit mondsz állandóan azt mopndják nem jó, nem, akkor hajlamosak olyat kérdezni, ami nincs követelményben. Megjegyzem nagyon függ, attól is miléyen a vizsgabizotttság. Oktatóm mondta tavaly és tavaly előtt jó angolosok, akiknek már volt nyelvvizsgájuk, csak a plusz 50 pont végett mentek sírva jöttek ki.

2017. máj. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Újra 1. válaszoló vagyok.


Szóval, ha megteheted azt, hogy mindkettőt átnézd akkor szürkésszínűvel kezd.Ha csak az egyikre van módod, akkor elég a szürkésszínű, vagy a nagyon profinak érzed magad középfokon, akkor kék.


Nagyon sok sikert kivánnok neked!

2017. máj. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
a heroin a leg hatásossabb
2017. máj. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
1.válaszoló köszi a gyors választ! A szürke könyv B2-es szintű, ahogy az emelt érettségi is. A kék pedig C1, mégis a leírásokban ennél olvastam hogy felkészít az emelt érettségire. B2-es nyelvvizsgám már van, ott a szóbeli gördülékenyen ment, ezért vagyok most dilemmában.
2017. máj. 18. 18:38
 5/8 anonim ***** válasza:
Össze se hasonlítható a B2-es nyelvvizsga az emelt érettségivel. Legalábbis a régebbiek. A mostanit nem tudom, de a régiek nehezebbek voltak, mint B2. Jó, azért, nem egy C1, de a szóbeli annyira nem vészes, hidd el. Nem fognak C1-et kérni. Legyen hatalmas nagy szókincsed. Mindennapi témákról fogsz beszélgetni pár percig.
2017. máj. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha B2-es papírod már van, akkor hajrá, jöjjön a C1!
2017. máj. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

A felsőfokúnak van 2016-os kiadása is, érdemes lenne összehasonlítani, mennyiben más tartalomban mint a 2013-as, és amelyik jobb megvenni. Jó készülődést és sok sikert a vizsgán előre is!:)

2017. máj. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a jókívánságokat!!:) Végül a C1-eset vettem meg.
2017. máj. 23. 00:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!