Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha nyolc gyereknek van nyolc...

Ha nyolc gyereknek van nyolc busza, akkor a buszok a gyerekekék vagy a gyerekekéi vagy a gyerekéik vagy a gyerekekéik?

Figyelt kérdés
Ezen most megakadtam. Köszi.

2017. máj. 20. 15:10
 1/5 anonim ***** válasza:
A buszok a gyerekeké. Ennyi, nem kell bele annyi k betű.
2017. máj. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Erre én is gondoltam, csak azt akkor is mondanánk, ha a gyerekeknek csak 1 buszuk lenne.
2017. máj. 20. 15:20
 3/5 anonim ***** válasza:
De azért teszed a buszt többes számba. Ezt akkor se tudod szebben emgfogalmazni, mint hogy a buszok a gyerekeké. Ők a tulajok. Úgy lehet még esetleg, hogy a buszok a ygerekek birtokában van. De ha csak a busz és gyerekek szót rakod össze akkor a buszok a gyerekeké a legjobb. Amiket felosorlátl ,azok nem értelmes szavak.
2017. máj. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Értem, igazad is lehet, mert nekem sem jut jobb eszembe. Csak azért csodálkozom, hogy nincs rá semmi, mert ugye az állítmány névszói részének a számát ill. az állítmány számát az alany számához igazítjuk.


A busz [esz] sárga [esz].

A buszok [tsz] sárgák [tsz].

A busz [esz] a gyerekeké [esz].

A buszok [tsz] a gyerekeké [esz*].


* Ez persze lehetne egyben tsz is, de olyan indokolatlannak tűnne, hogy ott épp nem jelöljük külön a tsz-ot.

2017. máj. 20. 15:34
 5/5 totesq válasza:

4/4

a busz a gyereké a buszok pedig a gyerekeké.

Ne gyerekeskedj már!!

2018. ápr. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!