Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire nehéz az alapfokú...

Mennyire nehéz az alapfokú angol nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Értségihez kell.

Szóval...nagyon szeretem az angolt, de egyrészt borzasztóan lassan tanulok, másrészt pedig nincs önbizalmam. Az a legnagyobb félelmem, hogy nem fogok megmerni szólalni, illetve a magnó hallgatás.


Egyes egyedül akkor maradnak meg bennem a szavak és mondatok, ha angol játékkal játszom, vagy ha sorozatot nézek, külföldi youtubereket. Volt hogy három oldal A4-es lapot teleírtam egy két szavas kifejezéssel, de megsem jegyeztem. Azonban, ha játszom, vagy szövegkörnyezetben hallom, (vagyis nem nyelvlecke hallgatás) akkor nagyon gyorsan megjegyzem. A baj csak az, hogy ugyan ezzel nagyobb lett a szókincsem, a kiejtésem rengeteget fejlődött, de ez egy lassú módszer.


Tanulás nem megy, félős vagyok és magyarul sem merek beszélgetni másokkal, és nagyon nagyon félek még egy alap vizsgától is, szóval nagyon szépen kérek mindenkit, hogy írjon valami megnyugtatót, tapasztalatot, és hogy tőle miket kérdeztek a beszélgetős résznél :D



2017. máj. 22. 19:06
 1/8 anonim válasza:
25%
Egy alapfokú nyelvvizsga kb semmi. Bár, ha úgy beszélsz, hogy ájem szori, áj kent dont szpíksz inglis gud, akkor lehetnek problémák.
2017. máj. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Te magyarországi vagy? Mert akkor nem értem, miről beszélsz, hogy az érettségihez kell a nyelvvizsga. Az érettségi maga az alapfokú nyelvvizsga szintének felel meg (csak nem adnak érte nyelvvizsgát). Könnyű. Ha megtaláltad, hogy milyen módszer jön be neked (és jó módszert találtál), akkor mi a baj? Senki nem mondta, hogy a nyelvtanulás gyors. Nem az. Másnak sem. Nem célravezető módszerekkel (mint például papírokról magolással) kár az idődet pocsékolni. Pont jó az, amit csinálsz. A beszédnél meg próbálj meg nem a tökéletességet üldözni, hanem az legyen a cél, hogy átjöjjön a gondolat. Senki nem beszél hibátlanul, neked se kell.
2017. máj. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Magyar vagyok. Egy-két éve vezették be, hogy csak akkor kapod meg az értségit, ha van alapfokú nyelvvizsgád. A diplomához pedig középfokú angol a követelmény. Nézz utána.
2017. máj. 22. 22:11
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, dehogy!!! Szó sincs ilyenről! Te valamit nagyon félreértettél vagy a tanáraid hülyítettek! Az érettségi középszinten B1 szintű, csakúgy, mint az alapfokú nyelvvizsga! De nem kell letenni! Nem is kötelezhetnének olyasmire, ami súlyos tízezrekbe kerül! A diplomához kell, az igaz, és 2020-tól már a felvételihez is, ha addig vissza nem vonják. De alapfokú nyelvvizsga nem kell semmihez, az érettségihez sem!
2017. máj. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%
Valamit nagyon benéztél. Az alapfokú papír semmihez nem kell, és nem is jó semmire, mert csak középfoktól van értelme egyáltalán elmenni vizsgázni. A diplomához is az kell, az alapfokú sehova nem elég, csak pénzkidobás.
2017. máj. 23. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nekem iskolában mondták, több helyen is olvastam. Lehet hogy nektek van igazatok, én örülnék neki a legjobban. Örülnek egy hivatalos forrásnak, én most keresem a netem :)
2017. máj. 23. 07:56
 7/8 anonim válasza:

Szia!


Én is úgy tudom, hogy nem kell érettségihez. Még csak nem is hallottam arról, hogy tervbe lenne. Szerintem, ha totál nem is volt ilyen terv akkor semmilyen forrást sem fogsz találni rá. Én sem találtam.

Ha megfordítod a dolgot akkor viszont, ha lenne ilyen szabály akkor arról biztos találnál hivatkozást. Arról nem is beszélve, hogy az egész ellenzéki média nemtetszését nyilvánítaná, mivel ad1 ma egy alapfokú nyelvvizsga egy kalap kakit sem ér a munkaerőpiacon, ad2 de legalább sokba kerül. Arról a tervről, hogy 2020 után csak közép nyelvvizsgával mehetsz felsőoktatási intézménybe, már rengeteg forrást fogsz találni.

Én egyetemen tanítok, de még egy hallgatóm sem anyukázott amiatt, hogy alap nyelvvizsga kellett az érettségiéhez. Azt mondtad, már kb 2 éve van ilyen szabály (ha jól rémlik). Szerintem ennek alaposan nézz utána. Én a tanulmányi titkárságon kezdeném (vagy iskolatitkár, nem tudom, ma hogy hívják).

2017. máj. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) Utána néztem az éretségi követelménynek. Ott volt az angol, de csak mint ...tudjátok :) Biztos félreértettem. Mindenképpen megszeretném szerezni legalább a középfokút, de akkor nem kell stresszelnem :) Szépen haladhatok a saját tempóba, és akkor meg sem próbálom az alapfokút, hanem egyből közép :) tényleg köszi mindnekinek
2017. máj. 23. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!