Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van olyan közötetek/ismerősötö...

Van olyan közötetek/ismerősötök aki Japánt tanul?

Figyelt kérdés
Csak az lenne a kérdésem hogy először honnan kezditek az alapokat , meg ennek a tanulása milyen(az gondolom hogy nehéz de azon kívül)?

2017. máj. 26. 21:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyílvánvalóan az íras az, amit először meg kell tanulni: hiragana, katakana jeleket, néhány alap kanjit. Kitartást igényel.
2017. máj. 27. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ :)
2017. máj. 27. 05:26
 3/6 anonim ***** válasza:
Egy barátom és én. Aputól tanulunk japánul. Nem iskolai módon.
2017. máj. 27. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
93%

Szia. Én japán tagozaton koptatom az iskola padot :D

Kérdésedre válaszolván: legelőször nekünk megtanították a hiraganákat. Sokat kell őket írni, egy idő útán szépen berögzülnek. A hiraganás szavakból ez idő alatt sokat megtanultunk. Ezek után jöttek a katakanák, mikor azokat is kivégeztük (itt is tanulunk egy köteg szót plusszban), neki álltunk a nyelvtannak. Jelenleg szépen haladgatunk, nagyjából 150 kanjit nekünk megtudtak tanítani egy év alatt (mondjuk én ezelőtt is aktívan tanultam japánt.)

Relatív a nehézség. Igazából segg kell hozzá. Nem fognak az írásjelek a fejedbe szállni, igenis odakell ülni és gyakorolni őket. A nyelvtana kicsit hajaz a magyarhoz, minket evvel vigasztalnak mindig :D. Bár itt is vannak furcsaságok : pl. a japán nem azt mondja ,hogy a parkban sétál, a japán sétálja a parkot :D

Illetve "vicces" szavak. Nemrégiben tanultuk a berendezési tárgyakat. A mosógépet egyből megjegyezte mindenki...a kiejése szentakuki :D

Bármi kérdésed van még, nyugodtan írjál egy privátot, szívesen válaszolok.

16/L

2017. máj. 27. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Szia

En magamtol tanultam meg jlpt n4es szintig japanul. Ahogy en kezdtem:Kiskorom ota japan manias voltam, ha ment a tvben musor rola mindig neztem, ha ujsagban szerepelt olvastam,ill otthon is voltak konyveink amikben egy egy reszen szo volt japanrol, igy azokat is olvastam. Aztan megkaptam az elso szamitogepem, elkezdtem animeket, japan filmeket nezni, es csak ugy ragadtak ram a szavak. Ezutan ugy dontottem megtanulom, de mivel a nyelvtanarra melysegesen sajnaltam a penzt, eldontottem, hogy veszek egy tankonyvet (dekiru) es megtanultam abbol mindent amit csak lehetett. Az alap dolgok benne vannak, van hozza egy szoszedet is + cd, szerintem nagyon hasznos. Nem sokkal utana letettem a jlpt n4-t, majd kijottem japanba tanulni, azota mar az n3as is megvan, juliusban tervezem az n1et. Sokan aztmondjak tanar nelkul lehetetlen, pedig nem igy van. Ha az ember egy kicsit is tud angolul, mar nem nagy dolog akar tankonyv nelkul sem. Angolul a neten barmilyen nyelvtant megtalalni, konnyen felfoghato magyarazattal.Sok sikert :)

2017. máj. 28. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

utso vagyok ezt kifelejtettem.

szerintem a japan az egy olyan nyelv, hogy ha tenyleg erdekel uccu neki, nem olyan nehez az, elvezni is fogod a japan nyelv erdekes vilagat, de ha nem erdekel annyira akkor felejtsd is el, mert ha csak valamilyen kenyszerbol tanulod (jo munkahely, megfeleleskenyszer,meno, stb ) akkor nem eleg, hogy beleolsz egy csomo idot es energiat, de meg csak el sem fogod tudni sajatitani akkor sem ha hosszu evekig tanulod. A nyelvtant meg a szavakat persze megtanulhatod, de ha nem ismered a mentalitasukat, hiaba tanultal meg barmit is, helyesen soha a budos eletben nem fogod tudni alkalmazni. Mint itt tanulo kulfoldi diakkent latom, az osztalytarsaim , munkatarsaim az elo pelda, hogy hiaba tanultak evekig, hiaba elnek itt, nem tudnak rendesen osszetakolni egy mondatot sem, mert nem is erdekli oket.


Roviden.: ha tenyleg erdekel es nem sajnalod az idodet arra, hogy kicsit belemelyedj a kulturajukba, akar egy konyv, akar egy-egy film akar az internet segitsegevel, es van is [nem anyagi,kenyszer] motivaciod, hajra, menni fog, hamar meg is szereted majd. De ha semmi ilyesmi nem all a hatterben, akkor szerintem nem erdemes nekikezdeni felejtsd is el.

2017. máj. 28. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!