Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehet minimális akcentu...

Hogyan lehet minimális akcentussal, folyékonyan beszélni angolul?

Figyelt kérdés
Hamarosan kiköltöznék Angliába és szeretnék érthetően beszélgetni. Félek, hogy zavarná az ottani embereket, ha akcentussal beszélnék vagy egy kicsit törném a nyelvet. És mit érdemes tudni, ha kiköltözöm?

2017. máj. 29. 18:31
 1/1 anonim ***** válasza:

Magát az élőbeszédet kell gyakorolni, nyilván szükséges hozzá egy alap tudás, nyelvtan, szókincs stb., de azért a titok nyitja mégis a gyakorlás. Minél többet beszélsz, minél több témáról, annál jobban fog menni. Szerintem érdemes élő, hús-vér emberekkel beszélgetni mert az sokkal életszerűbb, sokkal könnyebb és másoktól is rengeteg mindent lehet tanulni. Sajnos, a magyarországi nyelvoktatás (biztosan van kivétel is) még mindig inkább ez a tipikus "kinyitjuk a könyvet és akkor szólista, fordítás, igeidők", ami szerintem nem kifejezetten hatékony, pláne a kommunikációs képességek fejlesztésére.

Én nemrég is voltam egy rendezvényen segédkezni, ahol a magyarok mellett rengeteg külföldi önkéntes is volt pl. német, angol, olasz, francia, török, spanyol stb., a közös nyelv értelemszerűen az angol volt. Mindannyian máshogyan beszéltek, más-más kiejtéssel, más akcentussal, de ennek ellenére mindenkit meg lehetett értni, abszolút jól el tudtunk beszélgetni egymással és senki nem nézett hülyének, nem röhögtek ki, ha valamit rosszul mondtál vagy nem helyesen ejtettél ki és nagyon segítőkészek is voltak. Azért az akcentustól teljesen megszabadulni szerintem nem lehet, persze, sok gyakorlással azért évek alatt lehet ezt finomítgatni, tökéletesíteni, de én egyébként nem érzem azt akkora problémának, ha valakinek érződik az akcentusa. Persze, attól is függ, hogy mi a célod, mert mondjuk a hétköznapokban elegendő, ha meg tudod magadat értetni és boldogulsz, tudsz ügyeket intézni, társalogni stb., de mondjuk egyes pozíciókban, munkahelyeken már magasabbak az elvárások.

2017. máj. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!