Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol érettségihez képest...

Angol érettségihez képest mennyivel nehezebb a középfokú nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Az angol tanárom azt mondta, hogy rakjam le a középfokú nyelvvizsgát, mert szerinte jól megy az angol és sikerülne is. Idén érettségiztem és az írásbeli 83%os lett.

Gondolom, hogy nem egyszerű a nyelvvizsga, de kiváncsi vagyok a ti véleményetekre.


2017. jún. 1. 18:52
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Egy B2-es szintű nyelvvizsga nehézségi szintje az emelt szintű érettségi szintjével azonos/nagyon hasonló.
2017. jún. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

Egyáltalán nem nehezebb.

Én csak 3-ra érettségizem középfokon,és elsőre meglett a nyelvvizsgám,és a vicc az,hogy igazából nem is tanultam rá konkrétan,csak rengeteg angol cikket olvastam.

Nem olyan nagy dolog az,ugyanúgy felfújják,mint az érettségit.

2017. jún. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%
Egy középfokú nem lesz nehezebb a mostani érettséginél
2017. jún. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

És mit gondoltok, itthon készüljek fel magamtól, vagy menjek el nyelvtanfolyamra?

Persze ezt majd a tanáromtól is megkérdezem, hogy ő mit javasol.

Sok olyat olvastam, hogy csak pénzlehúzás a tanfolyam, mert sok különböző tudású emberrel raknak össze és ugyan olyan feladatokat adnak amiket otthon is simán össze lehet rakni, lehet gyakorolni.

Az egyetlen előnye max annyi lenne, hogy tanfolyamon talán lehet gyakorolni a beszédet, bár ki tudja csoportban ez is hogy van.

2017. jún. 1. 20:34
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem elsőre meglett a nyelvvizsga jó eredményekkel. Az érettségit utána csináltam és csak 80 lett. Mondjuk lehet közrejátszott, hogy nem akartam felvételizni vele, csak bementem és megírtam.


Az utolsó kérdésedre pedig, válassz ki EGY nyelvvizsga helyet és azoknak a feladatait csináld. Mindegyiknek vannak gyakorló feladatsorai, meg hogy pontosan mivel fogsz találkozni a vizsgán. Sok sikert!

2017. jún. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én a tanfolyam helyett inkább egy külön tanárt javasolnék ( de csak ha anyagilag elérhető a dolog), mert ő tud veled, egyénileg foglalkozni.
2017. jún. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!