Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha kint élek németországban...

Ha kint élek németországban melyik nyelvvizsgát érdemes lettenem?

Figyelt kérdés

Othhon kéne vagy inkább kint?

Mert Magyarországon egyszerűbb eligazodni, sztem a Goethe a legnevesebb,bár leirhtaod szted melyik a jó.


Németben pedig Testdaf,meg stb.. für Zuwanderer, nem tudom melyik lenne megfelelőbb egy munkkahelyen,aminek lenne tekintélye.



2017. jún. 5. 19:17
 1/8 A kérdező kommentje:

*letennem


Goethe-t Németo.-ban letenni sokkal menőbb lenne sztem,de a honlapjukon csak 12 városban lehet,és mind messze van tőlem.


A telc központ közel van,de lehet h nem olyan neves.

2017. jún. 5. 19:25
 2/8 anonim ***** válasza:
Goethe,DSD.
2017. jún. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha kint élsz Németországban, akkor a kutya sem fogja nézni, milyen nyelvvizsgapapírod van. Beszélsz németül vagy nem? Ez lesz mindig a szempont. Németországban ugyanis a német az anyanyelv...
2017. jún. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Rick Mave ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek. Itt Németországban német nyelvtudásra van szükséged, és nem valamiféle nyelvvizsga papírra, ill. diplomára, teljesen mindegy, hogy hol nyelvvizsgáztál. Ha az utóbbit lobogtatod egy állásinterjún az mindent teremt, csak tekintélyt nem, a leginkább értetlenséget vált ki. Itt a nyelvtudást illetően egy álláspályázat benyújtásánál az az elvárás (ha külföldi vagy), hogy az önéletrajzodba beírod: "fließend Deutsch”, vagy "fortgeschrittene Deutschkenntnisse". Az interjún aztán úgyis gyorsan kiderül, hogy ez megfelel-e a valóságnak. Gondolj bele: ha te lennél egy személyzetis Magyarországon és egy külföldi (nem magyar anyanyelvű) elmenne hozzád interjúra, te is kb. 5 perc beszélgetés után tudnád, hogy mennyire tud az illető magyarul, ill. hogy a nyelvtudása elengendő-e az adott munkakör betöltésére.
2017. jún. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez részben igaz, hogy a valós nyelvtudás számít, nem a papír, viszont ha egyetemre akar pl. menni, akkor igen is kell róla papír.
2017. jún. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Rick Mave ***** válasza:
100%
De félre ne értsd: én nem akarlak lebeszélni egy olyan komoly nyelvvizsgáról, mint ami a Goethe intézetnél letehető. Ennek lehet számtalan haszna (objektiv szintfelmérő, a legtöbb németországi egyetemen ezzel megvan az előírt "belépő", Magyarországon bizonyos állásokban pótlék, tehát több pénzt keresel, stb.) Csak abba ne ringasd magad, hogy németországi munkavállalásnál ezzel bármi előnyhöz jutsz, ill. hogy ez bármit is számít.
2017. jún. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Rick Mave ***** válasza:
100%
#5) Amíg írtam, addig te is posztoltál, tehát az egyetemen tanulást már megemlítetted. Erre természetesen egy "Goethe-Zertifikat C2", vagy egy "telc Deutsch C1 Hochschule" kíváló lehet. Korábban, amikor én tanultam egy németországi egyetemen (80-as évek második fele), csak az egyetem saját nyelvvizsgája (DSH) volt az egyedüli járható út, semmilyen "külsős" papírt nem fogadtak el.
2017. jún. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Magasról tesznek a papírjaidat, beszélsz vagy nem, ennyi a kérdés. Ha ezen rugózol, akkor javaslom a következöt: menj el német iskolába, nyomd a padot pár évet, tanulj ki valamiértelmes szakmát, és akkor talán elismernek.Attól függetlenül külföldi maradsz, de nem kell félni a németeknél is van szemét és korrekt ember is.
2017. jún. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!