Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A török nyelvet mennyire...

A török nyelvet mennyire nehéz elsajátítani?

Figyelt kérdés
Volt szerencsém találkozni néhány törökkel és nekem nagyon megtetszett ahogyan beszélnek és mivel már régóta szeretnék megtanulni egy új nyelvet, de még nem tudtam eldönteni, hogy mégis melyiknek kezdjek neki ezért arra gondoltam, hogy akkor a törököt is választhatnám. Mennyire lenne jó/rossz választás? Esetleg még lenne lehetőségem arra is, hogy egy évet kint töltsek Törökországban, ami nyilván mindenképpen egy pozitív dolog nyelvtanulás szempontjából.
2017. jún. 6. 10:57
 1/1 anonim ***** válasza:
53%

Azt szokták mondani, hogy a törökben az a nehézség, ami a könnyedség is, tehát, hogy nagyon hasonlít a nyelv szerkezete a magyarra. Ennek az az előnye, hogy a logikáján nincs mit megértened (pár plusz dolog van, más igeidő szemlélet pl.), de ugyanúgy minden apróságot meg kell tanulnod, mint magyarban kellene, és ugyanúgy mindenféle apróságra oda is kell figyelni különben nagyon pongyola és kínos lesz a mondandód (legalábbis én nagyon nem szeretem, mert mindig a főleg örömlányként tevékenykedő orosz/ukrán lányok jutnak eszembe egy rossz török kiejtés és nyelvtan hallatán). Alapvetően nem nehéz, de előbb fogsz sok mindent érteni (pláne miután megtanultad tágas szleng arzenáljukat - szinte mindenben szlenget használnak, mert a helyes nyelvtan általában nyelvtörő és hosszú), és a folyékony beszéd az csak jóval jóval utána jön.

Ha bármiben segíthetek, írj nyugodtan.

2017. jún. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!