Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért nem tudok nyelvet...

Miért nem tudok nyelvet megtanulni? Hol van a hiba?

Figyelt kérdés

16 éve tanulok angolul, többször voltam az elmúlt években érettségi vizsgán, de nem sokon múlt, hogy megbuktam. Most is sikerült egy szép 39%-os emeltet írnom, pedig vizsgán egyáltalán nem találtam nehéznek, mégis minden részét 30-50% között teljesítettem. Teljesen el vagyok már keseredve. Mit rontok el folyton? Általánosban, gimiben minden nap volt órám, tanfolyamra jártam, anyanyelviekkel beszélgettem gyakran, most is napi szinten használom, angolul olvasok vagy brit/amerikai hírműsorokat nézek, amiket meg is értek, vizsgákon mégis ilyen gyatra teljesítményt hozok. Mi lehet az oka, hol kéne változtatnom?


Szeretném egyetemre menni, de emiatt sose fogok humán szakra bejutni, a természettudományi meg nem jött be a sok matek miatt. Minden humán tárgyat meg tudok tanulni rendesen, de a nyelveket nem. Vagy ez a stressz miatt is lehet, hogy tudom, hogy erre jegyet kapok meg időre megy, és emiatt rontom el még a legegyszerűbb feladatokat is? Más 3 év alatt simán leteszi a felsőfokú nyelvvizsgát is, nekem miért nem megy még egy érettségi se belőle? Ha a magyar nyelvet meg tudtam tanulni, akkor egy nyelvtanilag jóval egyszerűbb nyelv miért nem akar menni, legalábbis ilyenkor?


Holnap után lesz a szóbelim, legalább 21 pont kellene a 30-ból, hogy valami esélyem legyen bejutni. Ezt emelt szinten mennyire lehet teljesíteni? Mit tanácsoltok, pláne abban az esetben, ha olyan témát kapok, amihez magyarul se tudnék nagyon mit mondani?


2017. jún. 7. 00:56
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

Miért NEM tudok nyelvet megtanulni?


a kérdésed így helyes sztem


nem mindenki tud megtanulni, az egy hülye marketingduma, h. bárkinek sikerül, ha így lenne, nem lenne ilyen gyatra a nyelvtudásszint...


a nyelv egy készségtárgy, akár a rajz, a tesi vagy az ének, v. a matek.


van, aki soha nem fog tudni fejen állni, tisztán énekelni, jól rajzolni és számolni... és nyelvet beszélni.


ezért tartom oltári nagy kicseszésnek a nyelvvizsgarendszert.

2017. jún. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
29%

Többféle oka is lehet. Az egyik, hogy rágörcsölsz a vizsgákra. Ha a filmeket érted, és az ismerőseiddel tudsz beszélni, a szókincseddel, kifejezőkészségeddel nem lehet problémád. Próbálj specifikusan a feladatlapra gyúrni.


Egyébként ez a készségtárgy duma a kamu. Ugyanúgy tanulni és gondolkodni kell hozzá, mint bármelyik tantárgyhoz, de az ember akármilyen nyelvet képes megtanulni, erre vagyunk beprogramozva. :D Akinek nem voltak nyelvi problémái kiskorában, valószínűleg képes rá, hogy megtanuljon idegen nyelven beszélni, maximum nem jut vele annyira messzire. A középszint még nem olyan lehetetlen dolog, remélem, neked is össze fog jönni, és az is, amit tervezel az érettségi után. :)

2017. jún. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Egyébként ez a készségtárgy duma a kamu.

HOGY LENNE MÁR KAMU, OKOSTÓNI???

NYELVTANÁR VAGYOK, TALÁN TUDOK A TÉMÁRÓL VALAMIT!

KÉRDEZZ MEG AKÁRKIT (SZAKÉRTŐT), HOGY A NYELV AZ EGY KÉSZSÉGTÁRGY.


Ugyanúgy tanulni és gondolkodni kell hozzá, mint bármelyik tantárgyhoz,

TÉVEDSZ MEGINT!

IDEGEN NYELVEKET NEM UGYANÚGY TANULUNK, MINT BÁRMILYEN TÁRGYAT AZ ANYANYELVÜNKÖN.

TELJESEN MÁS TANULÁSTECHNIKÁT KÍVÁN, SOKAN EZÉRT NEM IS BOLDOGULNAK VELE.


de az ember akármilyen nyelvet képes megtanulni, erre vagyunk beprogramozva.

7 ÉVES KORIG IGEN, ÉS AKKOR IS CSAK IDEÁLIS KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT (ANYANYELVI KÖRNYEZET VAGY SZISZTEMATIKUS, MEGFELELŐ TANÍTÁSSAL, A NYELV ÁLLANDÓ JELENLÉTÉVEL ÉS KÖVETKEZETES ALKALMAZÁSÁVAL).

utána viszont nem!

épp ebben áll a csali, hogy elhitetik, hogy bárki, bármilyen nyelvet meg tud tanulni.

tanulj meg nekem akkor gyerünk arabul, kínaiul vagy svédül... de lefogadom, még angolból sem vagy perfekt, vagy ha igen, csak abból, és több nyelvet folyékonyan nem beszélsz.

ne beszélj itt hülyeségeket, és ne kérdőjelezd meg annak a tapasztalatait, aki ezzel foglalkozik hivatásszerűen.

2017. jún. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%

Már bocs, de attól, hogy neked ez a hivatásod, miért felülbírálhatatlan a véleményed? Orvos és gyógypedagógus is vagy? És mi van a többi pedagógussal, akik máshogy gondolják? :D Ne tekintély alapján érveljünk, hanem racionalitás és tapasztalatok mentén pls. Nem azt mondtam, hogy mindenki meg tud tanulni egy nyelvet, hanem azt, hogy elvileg mindenki képes rá (kivéve, aki valamilyen szempontból akadályoztatott egy betegség miatt, ezért van, hogy valaki kap felmentést idegen nyelv tanulása alól, valaki meg nem, mert orvosilag nem indokolható, pedig nem készségtantárgy). Bizonyos szinten minden "készségtantárgy" persze, de normál szorgalommal legalább egy tűrhető szintig el lehet jutni.

Plusz a kérdező azt írja, hogy tudja alkalmazni a nyelvet, csak a vizsgája nem sikerül. Te ilyenkor tanárként azt mondanád neki, hogy kész, nem tehetséges, felejtse is el, hogy valaha megtanulhat angolul, vagy esetleg elkezdenéd keresni az alapvetőbb okokat (például, mivel állítja, hogy gyakorolja a nyelvet és áll is valamilyen szinten, és amikor nem stresszhelyzetben kell bizonyítania, akkor megy neki, úgyhogy simán lehet, hogy pszichés gyökerű a probléma)?


Egyébként, hogy mit mennyi tehetséggel mennyire lehet megtanulni, nyílt pedagógiai kérdés, ami viszont tutibiztos, hogy a "tehetség nélkül nem tudsz nyelvet tanulni" demotivaló szöveg, és negatívan befolyásolhatja a teljesítményt.


Egyébként dunsztom sincs, hogy hogyan lenne releváns, hogy én hogy állok az angollal (jaa, bocs, hogy ha nem elég megalapozott indoklás az, hogy "nekem ez a szakmám", akkor toldjuk meg egy kis fincsi személyeskedéssel is), a C1-em még nincs meg, de egy sor ember, akik ugyanúgy hivatásosak, mint te, tehát ugyanúgy tutibiztosan igazuk van, mint neked, azt mondták, hogy jól beszélek és jó szinten vagyok. Ugyanúgy ezt mondták a második nyelvemről is. A harmadikat még csak most kezdtem tanulni, de remélem, hogy nemsokára meg tudok majd szólalni azon is. Pedig hidd el, baromira nem vagyok tehetséges.


Ja, és igaz, hogy vannak fogékony periódusok, amik életkorhoz köthetők, de ez csak annyit jelent, hogy a nyelvtanulást érdemes korán elkezdeni, hogy az anyanyelvi struktúrákkal rögzüljenek, nem azt, hogy hétéves kortól felfelé már lőttek a nyelvtanulásodnak. Fiatalkorodban még bőven vagy elég rugalmas és befogadóképes egy új idegen nyelvhez, és egyébként se mindenki feje ugyanabban a formában kőbe vésve működik.


Legközelebb légyszi kicsit kevesebb caps lockkal, tekintélyelvűséggel és személyeskedéssel, mert ha igazad van, azt meg lehet indokolni normálisan is.

2017. jún. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
(btw, majdnem minden tantárgy teljesen más tanulástechnikát kíván, ettől még nem lesznek készségtantárgyak)
2017. jún. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 chtt ***** válasza:
87%
30 éve tanítok nyelvet, nem nevezném kifejezetten készségtárgynak... nyilván nem véletlen, hogy a bizikben, felmérésekben, amennyire tudom, sehol sem a készségtárgyak közt szerepel. Nem ragozom, a kedves kiabáló kollégát leszámítva a többiek jól összeszedték a lényeget.
2017. jún. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!