Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Latinul van egy szöveg amit...

Patrik Somkuti kérdése:

Latinul van egy szöveg amit szeretnék tudni hogy helyesen van e fordítva illetve ha nem akkor mit jelent ebben formában? : Solum debilis mori debent (Csak a gyengéknek kell meghalnia)

Figyelt kérdés

2017. jún. 8. 14:56
 1/5 chtt ***** válasza:
87%
A gugli találatok szerint így van, és az orosz meg angol fordítások szerint ezt jelenti (magyart nem találtam, viszont oroszt... te jó ég, szinte csak az van - mi a pitypalaty ez?)
2017. jún. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm segítséget :D ez egy sorozatban volt egy nácibunker fölé írva és kiváncsi lettem de hogy mért van ennyi orosz találat az már érdekes :D
2017. jún. 8. 21:32
 3/5 anonim ***** válasza:
Én konkrétan latinul nem beszélek, de sok latin nyelvet igen (spanyol, olasz, francia), és olvasok is szövegrész kerekét, idézeteket latinul, szóval ismerem a latin nyelv alapjait, a ragozást, a szórendet stb... (persze mindezt csak olvasva és esetleg hallás után, ha nekem kéne latinul bármit is írnom vagy mondanom már semmit nem tudnék), és biztosan merem állítani, hogy az általad leírt fordítás pontos.
2017. jún. 9. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A debilis az nem debiles véletlen? Úgy lenne helyes a mondat nyelvtanilag, de lehet az archaizálás miatt van ez. :D Na mindegy. Amúgy a fordítás jó, nyers latin fordítása ez:

Csupán a gyengék kötelesek meghalni.

2017. jún. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget mindenkinek :)
2017. jún. 9. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!