Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez honnan derül ki a szövegből...

Ez honnan derül ki a szövegből? (emelt angol szövegértés)

Figyelt kérdés

A megoldókulcs szerint a következő mondatok:


Being a banker, Sam Berwick wants to help people by giving them money. - Hamis


Praxis helps people, often from developing countries, who want to live and work in Britain. - Igaz


Over the past year Pilotlight volunteers have donated a huge sum of money (over £100,000) to various charities. - Hamis



A szöveg lényeges rész ez:

Sam Berwick, 43, who is a managing director of Mizuho International, the investment

banking arm of Japan’s biggest bank, agrees: “Pilotlight gave me an opportunity to make

more than a financial difference.”

Pilotlight’s charities are as varied as the executives working for them. For example,

Headway helps young men with acquired brain injuries to readjust to family and working life,

while the TreeHouse Trust educates children with autism. Praxis works with refugees, asylum

seekers and migrants.

Pilotlight carefully matches its volunteers to the charity they can best assist after a

thorough assessment of the charity’s needs. Fiona Halton, the managing director of Pilotlight,

estimates that the volunteers have given more than £100,000 in professional advice over the

past year.



De ha szükség van a teljes szövegre, az itt van:

[link]

8. oldal



Előre is köszönöm.



2017. jún. 14. 14:03
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

"Entrepreneurs, top executives and City professionals are paying £1,000 a year for the privilege of being a member of the Pilotlight Club, a charity that matches talented businesspeople with small charities that need their particular skills and expertise."


Latod ott van a pound sterling a jele £.

Akkor szerinted meg mindig nem Brittaniarol van szo?

2017. jún. 15. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
47%

Abban igaza van, hogy az teljes mértékben feltételezés, hogy Angliáról van szó, hiszen elvileg lehetne a kulturált nyugati társadalomnak sok, természetesen angol nevű segélyszervezete (akik angol pénzben számolnak természetesen) valahol Ázsiában a Level 2 országban, ahová a Level 1 országból tódulnak a menekültek, és az angol nevűek meg az ott működő cégek főnökei, és ott is Citynek hívják a főváros üzleti negyedét, stb. Csak éppen annyira nem valószínű, hogy szinte süvölt. Így utólag még azt is hozzátehetnénk, hogy mivel a cikk 2004-ben íródott, hát nem is a mostani, Európára irányuló invázióról szól - bár ez sem nagyon változtat a kézenfekvő értelmezésen. Efelett elsiklott a feladatlap összeállítója, akinek természetes volt, hogy a The Times cikke Angliáról szól.


Kérdező.

Azt javaslom, ennél a cikknél már ne pazarold alkotó energiáidat a szavazatok gyűjtésére.

Egyrészt, mert nem lesz sikeres, hiszen közölted a megoldást, onnantól kezdve mindenki az ahhoz tartozó érveket gyűjti csokorba. Ha elég jól megtudtad volna változtatni a lényegtelen részeket ahhoz, hogy ne lehessen a netről azonosítani, és így a súgót alkalmazni, és szűzen felraktad volna megválaszolandónak...

Másrészt és harmadrészt, azt egyelőre el kell fogadnod, hogy a nyelvi tesztek nem tudják mérni a nyelvtudást, csak olyan burkolt intelligencia-teszt-féle módon, amelynél a feladat azzal van nehezítve, hogy azt is ki kell találnod, mire gondolt a kérdező. Nagyobb létszámoknál (mondjuk nyolcból egy már biztosan van) rögtön kiderül, hogy nem egyformán gondolkodnak emberek. Azonban nagyobb létszámoknál az is kiderül, hogy a legtöbben azért egyformán gondolják (mert tizenötből sincs kettő). Látod, itt is a Britain-nál fel sem tűnt másoknak, hogy feltűnhetett volna. Te meg ebből a sarokpontból indultál ki.

Az egyszer használatos feladatoknál ráadásul nem is létezik a visszacsatolás lehetősége, még ha a legjobb akarat meg is volna a kérdés összeállítójában.

Egyébként épp tegnap a vizsgabizottság legkisebb tagjaként én javítottam egy OKJ-s tanfolyamon az írásbeliket, és nagyjából ugyanezeket kénytelen voltam ott is elmondani. :)

Nekem a legutolsó érvem az szokott lenni, ha valaki nem hajlandó kiugrani a saját maga által vágott keréknyomból, hogy: tegye fel a kezét az, aki úgy válaszolta meg, ahogyan én éppen mondom, hogyan kéne. És ha tizenketten felteszik a kezüket, akkor nyugodtan mondom a tizenharmadiknak, hogy: bocs, nincs igazad.


Ami ezt a charity kérdést illeti, én sajnos nem ismerem más országok szokásait e téren, de mivel legkevésbé rosszul idegen nyelven angolul tudok, és azt tudom, hogy ott az átlagember is hajlandó a közösségért tenni, hát nekem sem volt kérdéses a Britain. Ott tényleg nem csodálkoznak azon, hogy a lakótelep építése után a lakók kis csoportja megéri az önkormányzatot, hogy nem bontassa le a felvonulási épületet, mert ők abban kultúrházat szeretnének üzemeltetni, és az értetlen magyar kérdésére, hogy mit? azt felelik, hogy mindent, amire igény van. Ha egy helybéli a matyóhímzésről akar tudni, akkor körbekérdeznek, ki ért a lakótelepen a matyóhímzéshez, és ha van valaki, nem azt gondolja, mint a magyar, hogy dögöljetek ti meg, hanem jelentkezik, és öt alkalommal előadást tart, és ha lenne költsége, még azt sem akarja megtéríttetni (ez nem ugyanaz, mint amikor a nagy olajtársaság helyi igazgatójának előírják, hogy jó kapcsolatokat kell ápolnia a bennszülöttekkel).

2017. jún. 15. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Sztrogoff, mikor meg regen egy ilyen hasonlot irtam mint a te utolso bekezdesed, itt, a magyarok, nagyon odadoan elkonyveltek, hogy Stepfordban lakom. Na jo, akik hulyek azok hulyek, mit lehet tenni, csak vigyorogni tud egy Stepfordi, szoke feleseg.


Hogy mar itt mennyi visszakerdezes volt kerdezoktol, mikor mar 3-4 embertol megkaptak a helyes valaszt. Csak tovabb, tovabb, tovabb..

2017. jún. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de gondoljatok bele ezek többségében csak spekulációk és ez vizsga alatt az ilyet azért nem kockáztatnám meg.
2017. jún. 15. 11:43
 15/17 anonim ***** válasza:

Részemről reggel nekiálltam, elhatározva, hogy megpróbálom érthetően leírni, hogy egyrészt a nyelvtudást úgy mérik le, hogy érted-e azt, amit olvasol, másrészt meg azt, hogy létezik egy legkézenfekvőbb értelmezés.

Megjegyzésedből következtetve, a célt nem sikerült elérnem. :)

2017. jún. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
8-as, épp az a kérdés, hogy magában a szövegben hol van, hogy "in Britain". Tulajdonképpen sehol...
2017. jún. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Tóth Péter Tamás ***** válasza:
Az első kettőre kb 2 másodperc alatt rájöttem, hogy miért igazak/hamisak, viszont a 3...néztem, hogy miért hamis, 10-15 percig olvastam, majd egy válasz elolvasása után jöttem rá, hogy nem teljesen olvastam el (csak a 100k fontig) :D
2017. jún. 17. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!