Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a különbség az "Újrakezdő...

Mi a különbség az "Újrakezdő (Elementary) " és a "Közép-Haladó (Pre-Intermediate) " angol tanfolyamok között?

Figyelt kérdés

Mindkettőt középsulis alapoktól kezdik, csak az utóbbi gyorsabban halad?


Nem igazán találtam erről infó-t.

Szintfelmérőt csináltam, ott "Újrakezdőt" javasoltak, de ez nem veszi figyelembe, h azért elég gyorsan tanulok, csak egy egyszerű írásos online teszt.

Sokkal nehezebb a "Közép-Haladó" mint az "Újrakezdő"?



2017. jún. 20. 22:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha könyvek alapján mennek, akkor egy kb. 150 oldalas könyvbe foglalható tudnivalók. Ezek egy része olyan, ami előtte nem fordult elő, más része olyan ami előtte egyszerűbb tárgyalásba, stb.
2017. jún. 21. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nem, ugyanarról a szintről kezdik.

Az újrakezdő tulajdonképp a kezdő, csak "eladhatóbban van csomagolva". A középhaladóhoz biztos alapfokú tudás kell, ott már nem foglalkoznak alapokkal, hanem a középfokú vizsgára való felkészítés első lépcsőfoka.

Az iskolák hajlamosak eggyel alacsonyabb szintet javasolni, mint ahol állsz, hogy még egy tanfolyam díját beszedhessék. Gondold át, tényleg kész vagy-e a közép-haladóra.

2017. jún. 21. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Akkor "Közép-Haladón" ugyan úgy átveszik az igeidőket pl.?

Nyelvtanból kb. honnantól kezdik "Közép-Haladón"? Mi az így címszavakban, ami nyelvtan és "Közép-Haladón" már nem veszik át?


Én speciál attól tartok, h unalmas lenne egy "Újrakezdő" szint. Sok mindent megértek kb. középszinten angolból, eltudok beszélgetni, de nyelvtanból van sok hiányosságom, meg szókincsből is. De elkezdeni az alapoktól, h What's your name? Where is the cat in the picture one? ez nagyon unalmas lenne.

2017. jún. 21. 11:51
 4/13 anonim ***** válasza:

Mi az hogy ugyanúgy? Én például feljebb írtam, hogy nem ugyanúgy (más része olyan, amit előtte egyszerűbb tárgyalásban...). Minden nyelvtani fogalomnak vannak mélységei, amivel nem öntik nyakon a kezdőt. Például a New Headway-ben a Beginner-ben is van simple present, I like tennis do you like tennis, yes, I do színvonalon, aztán megint előjön a present simple a Pre-intermediate-ben, ahol összehasonlítja a present progressive-el a használatát, ésígytovább végtelen sorban.


Szerintem elsőre is értette mindenki, hogy mitől félsz, szerintem ezt a veszélyt nem lehet teljesen kiküszöbölni. Ha máshonnan jöttél, másokat tudsz. Az is előfordulhat, hogy ami sorvezető szerint haladtak az előző blokkban, neked az totál kimaradt, akkor te leszel az, aki visszahúz.

Vélhetőleg minden nyelviskola vevő arra, hogy ha bebizonyosodik, hogy ez neked uncsi, akkor léptessen jobban megfelelő helyre.

2017. jún. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A netről letölthető az általam említett Headway sorozat egy ru-val kezdődő honlapról, az egy példa lehet a szintek követelményeire - a tartalomjegyzékben megvan minden unithoz a grammar, vocabulary, skill, stb helyi célok, de más könyvek meg más úton jutnak el ugyanoda.
2017. jún. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Írd le ide spontán, mindenféle segítség nélkül 8-10 mondatban, hogy mit csináltál tegnap!
2017. jún. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

I got up at 8 a clock and after that one of my friend visit me in my flat. He asked my help that repair his laptop. I did it for him under 20 minutes and we went to library. Than I visited my other friend and we went to beach. It was long walk through the downtown. We stay 30 minutes and enjoyed the sunshine.

In afternoon I study math and relaxed. When my girlfriend came home from the work we slept a littelbit and than we watched TV. When my girlfriend went to sleep I went to street food buffet with my collage and I ate a giant tortilla. When we finished the food we walked on the riverside and talked about philosophical questions.

And than I went to sleep next beside my beautiful girlfriend.


Olyan szavakat használtam ami éppen eszembe jutott. Évekkel ezelőtt angoloztam, írtam ilyen szöveget utoljára. Gondolom van benne bőven hiba.

Nem tudom, h ezzel meglehet-e állapítani, h full újrakezdő vagy közép-haladó, online tesztet csináltam, ott újrakezdőbe raktak.

2017. jún. 21. 19:31
 8/13 anonim ***** válasza:
Hát, én erre azt mondom, hogy sokkal inkább pre-int.
2017. jún. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hány órás az elementary tanfolyam?
2017. jún. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Milyen könyvekből tanultál eddig? Szintet is írj!
2017. jún. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!