Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol felsőfokú nyelvvizsga?

Angol felsőfokú nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek milyen messze a cél? Idén érettségiztem, és az emelt angolom 70% lett. Tudom, nem sok, de nem készültem rá és nem az erősségem a nyelvtanulas. Viszont ha diplomát szeretnék, ahhoz kelleni fog egy felsőfokú nyelvvizsga, amit jó lenne minél előbb megszerezni, hiszen jövőre nem lesznek angol óráim, így eléggé meg fog kopni a nyelvtudasom. A kérdés csak annyi lenne, hogy egy intenzív, mondjuk egy éves felkeszulessel (tanár vagy nyelviskola segítségével) meg tudnám csinálni a nyelvvizsgat? A szókincsemmel van a legnagyobb probléma, nagyon régóta nem tanulok szavakat. Tudom, idióta vagyok, ez van. Szóval szerintetek egy emelt angol érettségi 70%ja mennyire van távol egy felsőfokú nyelvvizsgatol (mondjuk az origonal, vagy valami egyszerűbb helyen)?

2017. jún. 24. 00:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
1 év alatt simán összehozható, csak folyamatosan gyakorolj (ne maradjon ki nagyobb szünet).
2017. jún. 24. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nézz angolul filmet, sorozatot, híradót, olvass angol irodalmat. Mihez kell amúgy a felső fokú nyelvvizsga? Melyik szakhoz? Miért kell felső fokú, ha nem akarod használni a nyelvet, tehát el fog kopni a tudásod?


Szerintem a nyelvvizsgát mázlival már meg tudnád csinálni. Annyi hogy elég elvont témákban is tudnod kell beszélni. Pl. Környezetvédelmi témák, de akár valami történelmi, mint atomháború vagy Trump, bár nem hiszem hogy Ennyire friss témakör előfordul, de miért ne?

2017. jún. 24. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a közép angolom 92% lett tavaly májusban, decemberben meglett a felsőfok.. igaz hogy épphogy (62%) de meglett.. :D
2017. jún. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
75%

Úgy nézd a dolgot, hogy ha ez az emelt angol 70% lett, akkor kb az egy 70%-os középfokú nyevvizsgával van egy szinten. De csak kb, nyelvvizsgatípusa válogatja. Szerintem egy év intenzív nyelvtanulással és főleg a te kitartásoddal és szorgalmasal meg lehet csinálni a C1-et.

Egyébként utolsónak: Kutyát nem érdekli, hogy 62 vagy 92%-kal van meg a nyelvvizsga, a papír az akkor is papír! Meg aztán C1 szinten már a 62%is nagyon jó, úgyhogy gratulálok! :D

2017. jún. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!