Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolt tanulni sorozatokból?

Angolt tanulni sorozatokból?

Figyelt kérdés

Erősebb alap, talán középszinten vagyok körülbelül angolból, 2 éve tanulok viszont nem vettem túl komolyan eddig. Ezen a nyáron szeretnék ráerősíteni mert jövőre érettségire és nyelvvizsgára készülünk. Azt hallottam kiejtésben és szókincsben meg úgy mindenben jelentősen segít ha sokat nézek sorozatokat/filmeket. De hogy tud ez segíteni? Ha nem értem akkor utána se fogom. Vagy rájövök? Vagy hogy van ez? Nektek segített?

Ha igen tudtok ajánlani érdekes angol sorozatokat?


2017. jún. 25. 15:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 5 évet tanultam angolul általános iskolában, így, ha angolul nézek valamit azt olyan 70-80%-ban érteni szoktam.

Más nyelvet még nem tanultam eddig.

Viszont volt, hogy egy sorozatot franciául néztem, magyar felirattal, és egy pár alap dolgot megjegyeztem belőle(igaz egy rajzfilm volt, szóval nem tartalmaz sok szót). Szerintem nézd te is magyar felirattal a sorozatokat, és úgy könnyen belemegy a fejedbe.:)

2017. jún. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
igen, de csak akkor ha angol felirattal nézed. magyar felirattal felesleges.
2017. jún. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!