Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lehetséges 1 év alatt két...

Lehetséges 1 év alatt két középfokú nyelvvizsgát megcsinálni?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem egyetemre, viszont az első helyről valószínűleg le fogok maradni, ezért úgy döntöttem jövőre újra megpróbálom, de addig ebben az 1 évben 2 nyelvből szeretnék nyelvvizsgát szerezni. Angolból érettségiztem, ebből mindenképp szeretném megcsinálni a nyelvvizsgát, viszont előtte sokáig németet is tanultam, amit viszont már 2 éve abbahagytam, szóval elég sokat felejtettem.

Az lenne tehát a kérdésem, hogy érdemes-e két nyelvből is rágyúrni a nyelvvizsgára, vagy ehhez nem elég ez az 1 év?



2017. jún. 25. 21:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly januárban kezdtem és októberben már vizsgáztam is, 82% lett.
2017. jún. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ennek megválaszolásához először is tisztába kellene lenni a tudásszinteddel. Vannak oldalak, ahol ingyenesen lehet szintfelmérő tesztet csinálni. Mert nem az az érdekes, hogy mióta hagytad abba, hanem az, hogy mennyi az alap, amire tudsz építkezni.


A1-A2 nyelvvizsgát simán lehet tenni 2 nyelvből 1 év alatt. De gondolom, ez nem elég. Mérd fel, milyen szinten állsz a nyelvekből, és a hozzá legközelebbi szintet válaszd. Ha angolból érettségiztél, akkor a B1-et teljesítened tudni kell. Németből meg kezdheted egy A2-vel, aztán később lehet magasabb fokozatot tenni.

2017. jún. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!