Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet érdemes tanulno...

Milyen nyelvet érdemes tanulnom? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, most érettségizem. Angolból van felsőfokúm, németből kb. B1-es szinten vagyok. Szívesen tanulok nyelveket és a magyar nyelvtan is jól megy; szeretem az irodalmat, ezért egy ideig a műfordítói állásban gondolkodtam, de tavaly rájöttem, hogy ez mégsem fog működni. Imádom az angolt, ezért is jelöltem meg az anglisztikát (más ötletem nem igazán volt, ez viszont érdekelt), de tudom, hogy ez önmagában nem elég. Ezért szeretnék még egy nyelvet tanulni.


Mit tanácsoltok, milyen nyelvet válasszak? Fontos még, hogy lehetőleg belföldön szeretnék elhelyezkedni, szóval olyan nyelvre lenne szükségem, ami Magyarországon keresett. Régen belekezdtem a franciába, gondolkodom a folytatásán, de azt látom, hogy már egyre többen tanulják (ahogy az oroszt is). Vagy szerintetek érdemes újra nekiállnom? A svédre gondoltam még egyébként, mert ez nem túl gyakori, de lehet vele kezdeni valamit Magyarországon?



2017. jún. 25. 23:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A nyelvtudás önmagában ritkán elég a boldoguláshoz.

Talán a távolkeleti nyelvek japán, kínai, koreai ( írástudással együtt ) kivételt képeznek.

Csak nyelvtudással a call centerekben van folyamatos felvétel - vajon miért ?


Mindenképpen szükséged lenne egy piacképes szakmára, ahol a munkaidőd jelentős részében az idegen nyelv használatával kellene dolgoznod.

2017. jún. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat :) Sajnos fogalmam sincs, milyen munka illene hozzám. Talán ennyi idősen már tudnom kellene. Az biztos, hogy call centerben nem tudnék dolgozni, talán még bankban sem, és hasonló helyeken. Az a fajta ember vagyok, akit elég sok minden érdekel - sokkal inkább a humán, mint a reál tárgyak, tehát pl. gazdasági vonal kizárt - és "művészlélek". Viszont különösen semmihez sincs tehetségem, mindenki csak a nyelvtudásomat emeli ki. Pedig jó tanuló vagyok, ezért is próbálkozom meg az egyetemmel. De lehet, hogy semmi értelme, és választanom kellene valami hétköznapi munkát.

Régen egyébként érdekelt a japán, de nem eléggé. Egyik barátnőm koreaiul tanul, de távol áll tőlem a nyelv és a kultúra is.

2017. jún. 26. 00:58
 3/5 anonim ***** válasza:

Tanulj tovább mindenképpen. Mert ilyen humán beállítottsággal munkát sem tudnál találni érettségi után, nem? Mivel nem tudod milyen munka illene hozzád ezért dolgozni sem tudnál elmenni most, nem igaz? Így marad a továbbtanulás.

Nézelődj itt (minden itt van, ami létezik): [link]

2017. jún. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Már nagyon sokszor átnéztem azt az oldalt, és egy csomó személyiségtesztet is kitöltöttem, hogy milyen munka illene hozzám, de nem igazán segített.
2017. jún. 26. 10:20
 5/5 anonim ***** válasza:
Van egy ismerősöm, aki hobbiból angol, német, dán, izlandi, svéd nyelveken megtanult, és jelenleg a fríz nyelvet tanulja. Dolgozott már orvosnál, kormányhivatalnál, jelenleg a rendőrségnél. Ha ritka, egzotikus nyelvet tudsz, mindig lesz munkád, ahol elkél a tolmácsolás.
2017. jún. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!