Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A német valóban olyan nehéz,...

A német valóban olyan nehéz, mint ahogy sokan mondják?

Figyelt kérdés

El szeretném kezdeni a németet, mert eléggé tetszik a hangzása, illetve maga Németország is egy igen szimpatikus hely számomra. :) Sok helyütt olvastam, hogy a német a többi nagy európai nyelvhez képest meglehetősen bonyolult, pl. a kötött szórend, a főnév- és melléknévragozás miatt.

Én eddig angolul, olaszul, franciául és portugálul tanultam, ezek a nyelvek többé-kevésbé mennek. Nagy segítség, hogy igen közel álló nyelvekről van szó, és pl. az angol szókincs jelentős része is közel áll a többi említett nyelvhez, mert ők is a latinból, illetve a franciából kölcsönöztek sok mindent. A nyelvtan is hasonló alapokon nyugszik.

Ezzel szemben ha pl. egy random német szöveget olvasok, szinte egy ismerős (latin eredetű) szót sem látok, olybá tűnik, sokkal kevésbé "fertőzték" meg a németet a latinizmusok. Ez nyilvánvalóan megnehezíti számomra a nyelv tanulását.

Összességében mit mondanátok a németre? Valóban nehezebben tanulható lenne, mint az említett nyelvek?


2017. jún. 26. 11:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%

Pedig az angol is germán nyelv, sok közös vagy nagyon hasonló szó van.

Mother-mutter

Father-fater

house-haus

cat-katze

Hand-hand

2017. jún. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos én csak angolul tudok a németen kívül, a többi nyelvről így nem tudok nyilatkozni, de sztem az angolnál jóval könnyebb a német.
2017. jún. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
36%
Az angolnál 100 hogy nehezebb a német. Már csak a Der-Die-Das (ami az angolban nincs) és ezek miatt valtozó ragozások miatt is.
2017. jún. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Alap/közép szinten biztos megmegy, de az profik mondják, hogy egy élet is kevés, ha meg akarod tanulni.
2017. jún. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%
4#, ez minden nyelvre igaz.
2017. jún. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a német az elején nehezebb ezek miatt:

-főneveknek der die das névelőjük van, és 90%-ban ezekre nincs szabály, meg kell tanulni

-rengeteg többes szám szintén rendhagyós

-kötött szórend, több kivétel, igék ragozása


Az elején nehezebb ,de ha eljutottál B2 szintre, akkor utána már kezd kiegyenlítődni a két nyelv

2017. jún. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondják, az angol "piramisnyelv", az elején nagyon könnyű, aztán egyre jobban bonyolódik, a csúcsra eljutni már igen nagy rutint, sok gyakorlást igényel.

A német meg kb.ennek a fordítottja, az elején kell egy komoly szintet megugrani (itt sokan meg is ijednek és feladják), utána könnyebbé válik.

2017. jún. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha van egy bizonyos szókincsed és tudod az igeidőket,ragozásokat,speciális ragozásokat akkor utána sokkallta könyebb.Pl: Nincs annyi igeidő, mint az angolban.
2017. jún. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem nehéz
2017. jún. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

Mindkét nyelvet folyékonyan beszélem, a német könnyebb, mint az angol. Szabályosabb, magyar ésszel logikusabb nyelv. Ha az elején végigszopod a der-die-das -t, az igeragozást, a névszóragozást, a többesszámot, a KATI szórendet, a V2 szabályt, onnantól "kitisztul" a fejed, és röhögve tanulod. De ehhez nagyon keményen meg kell nyomni az első 2-3 évet, mire eljutsz középfokig! Készségszinten tudni kell az alap nyelvtant. Utána könnyű lesz.

Az angol, mint írták, meg fordítva van. Az elején csalogat, nem kéreti magát, lefekszik, mint neked, mint egy fürdős k**va. Utána viszont átmegy igazi luxusprosti üzemmódba, és ha besz*rsz, akkor sem engedi magát. Konyhanyelven könnyű megtanulni, de tárgyalóképes felsőfok elérése az maga a halál, mert nagyon bedurvul.

2017. jún. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!