Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki kitöltené nekem ezt a...

Valaki kitöltené nekem ezt a német párbeszédet? Nem tudom, hogy a können vagy a kommen ige kell (nem hosszú és elvileg könnyű)

Figyelt kérdés

-Stopp, leider ..... ihr hier nicht rein!


<Wieso .... wir nicht rein? Mein Freund ist schon 19! Warum .... er dann nicht rein?


-Und du? Wie alt bist du?


<Ich bin auch 19! Ich .... also auch rein!


Köszönöm szépen!!!

-Na gut, da .... ich nicht nein sagen.



2017. jún. 27. 02:37
 1/8 A kérdező kommentje:
A köszönöm szépen véletlenül a két mondat közé csúszott
2017. jún. 27. 02:44
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Bocsi, de remélem senki sem tölti ki helyetted. A können az tudni a kommen a jönni, mi ezen a nehéz? Teljesen más a jelentése a szavaknak!
2017. jún. 27. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Előző válaszoló nyilván sikerült lefordítanom a két szót , de a kérdést azért tettem ki mert az egész párbeszédet nem értem, google fordítóval meg mindkét esetben nagyjából helyesek a mondatok. 2 napja kezdtem el tanulni a németet és a német tanárom adta fel ezt házinak, de amint mondtam fogalmam sincs róla. Segítséget kértem és az oké ha nem szeretnél segíteni, de legalább azt ne mondd, hogy reméled, hogy más se segít, mert ez azért szarul esett. Köszi
2017. jún. 27. 10:41
 4/8 anonim ***** válasza:
Reinkommen=bejönni. Az első 4 helyen ezt kell használni, az utolsónál viszont könnyen-t, persze megfelelően beragozva. Abban kell segítség? Egyébként értelmesebb lenne több helyen ha mindkét igét használod, de 2 nap után nem hiszem, hogy ez lenne a feladat és a kihagyott helyek sem úgy vannak megadva
2017. jún. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ!!

Akkor ez beragozva így néz ki?

1, kommt

2,kommen

3,kommt

4,komme

5,kann


És abban esetleg tudnál segíteni, hogy erre a kérdésre hogy kell egész mondattal válaszolni, ha úgy kezdődik a mondat, hogy "nein," ?:

Kannst du auch ohne Kissen einschlafen? Nein, ich..

Schlafst du auch ohne Kissen ein? Nein, ich..

A tagadás nem megy

A többi feladatommal elboldogultam:)

2017. jún. 27. 13:14
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, a ragozásod teljesen jó :) A tagadás annyi, hogy az a mondatrész elé, amire vonatkozik a tagadás, az elé teszed a tagadószót. Így: Nein, ich kann ohne Kissen nicht einschlafen. A második pedig hasonlóképpen: Nein, ich schlafe ohne Kissen nicht ein.
2017. jún. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!:)
2017. jún. 27. 20:44
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Schläfst du... (a schlafen tőhangváltós ige)


A párbeszéd, ha jól emlékszem egy mozi bejáratánál hangzik el, ahol 18 éven felülieknek szóló filmet vetítenek. Arról van szó, hogy:

Állj, itt sajnos nem mehettek be.

Hogyhogy nem mehetünk be? A barátom már 19 (éves).

És te? Te hány éves vagy?

Én is 19! Tehát én is bemehetek.

Na jól van, akkor nem mondhatok nem-et.


A können ige gyakorlásához jó a feladat.

könnt

können

kann

kann

kann

2017. jún. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!