Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Törököt vagy oroszt éri meg...

Törököt vagy oroszt éri meg jobban tanulni manapság?

Figyelt kérdés

nem első nyelvként. a törökért teljesen oda vagyok, a kultúra,az egész nyelv magával ragad, az orosz is tetszik, de annál inkább el tudom képzelni hogy igazán hasznát veszem,hiszen egyre több minden kapcsolódik(újra) az oroszokhoz. óvodától általános végéig tanultam szlovákul,ha ez segít benne valamennyit. (gimnáziumban angolt és németet)

19 vagyok,most megyek egyetemre gépészmérnöknek, mindenféleképpen le akarom tenni a jogosítványt is a közeljövőben,illetve az iskolában is tartani kell a lépést, ezért kérem, írjátok le, hogy melyik nyelvet célszerű választanom(először), és miért. mik a nehézségei?

ha a törököt tudnám könnyen használni itthon kapásból azt választanám, de így nem tudom. nagyjából középfokú nyelvvizsgában gondolkodva, (heti mondjuk 5 órát rászánva)

melyikkel lehet gyorsabban elérni? sajnos az orosz nehézségét a ciril betűk miatt felmérni sem tudom.

Köszönöm a segítséget!



2017. jún. 28. 03:17
 1/5 anonim ***** válasza:
13%

igazabol meg trollkodasnak is hulye kerdes.


de hogy valaszoljak is: sem a torokkel, sem az orosszal nem fogsz semmire menni az altalad valasztott szakmaval. a torokot muszaki vonalon egyaltalan nem jegyzik, az orosszal meg csak akkor kezdj foglalkozni, ha ocska metrokocsik kamu felujitasaval akarsz foglalkozni a budapesti varosvezetes legmagyobb oromere.

2017. jún. 28. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Baromság, az orosz nagyon jól tud jönni gépészként. Ha törökökhöz ki akarsz menni, az is jó lehet, de én inkább az oroszt ajánlanám a kettő közül.


Természetesen a legjobb az lenne, ha angolul, németül, szlovákul, oroszul és törökül is megtanulnál, de maradjunk a földön. A legfontosabb az, hogy angolul tudj rendesen (nem "kommunikációs szint", mutogatással meg gagyogással, hanem egy tárgyalóképes nyelvtudás), ez ma már egy teljesen alapvető elvárás. Nem az a plusz, ha valaki beszél angolul, hanem iszonyatos hátrány ha nem beszél. Illetve gépészként a németet raknám a második helyre, a többi csak azután jöjjön, ha ezek tényleg mennek.

2017. jún. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%
Amelyiket tanulni szeretned es amelyikhez van motivaciod. En torokul beszelek, holott mindenki azt mondta, hogy miert nem tanulok valami hasznosabbat... tanultam elotte nemetet, franciat, spanyolt, es egyik sem erdekel. Nincs is beloluk nyelvvizsgam, hasznalni sem szeretem oket. Ellenben torokul felev alatt megtanultam, es 90 valahany szazalekos vizsgat raktam belole, mert egyszeruen szeretem es erdekel, meg hat kint is elek :D.
2017. jún. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Hát én az oroszt ajánlom
2017. jún. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Oroszt,ismerek olyat akinek orosz a felsége mert kint dolgozót a csávó gépészként valami gáz kitermeléses dolgon.Törökkel nem mész különösen sokra viszont.
2017. jún. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!