Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvvizsgát ajánlotok...

Milyen nyelvvizsgát ajánlotok felsőfokú angolhoz?

Figyelt kérdés

Arra kell, hogy Msc-re jelentkezésnél több pontom legyen, tehát a legkevésbé híres nyelvvizsga is megteszi, ha valamivel könnyebb, mint pl. egy Cambridge-es nyelvvizsga.


A jelenlegi angol tudásomról annyit, hogy valahol az aktív közép- és felsőfok között van. Egy évet töltöttem Nyugat-Európába Erasmussal, ahol angolul hallgattam előadásokat, tehát kommunikatív vagyok. Nyelvtant viszont már rég néztem át. Beszédes vagyok, van szókincsem is. Két nyelvű vizsga szóba sem jöhet


Ezeket figyelembe véve mit ajánlotok?



2017. jún. 28. 09:04
 1/9 A kérdező kommentje:
Kétnyelvű nyelvvizsga szóba sem jöhet*
2017. jún. 28. 09:05
 2/9 anonim ***** válasza:
euroexam
2017. jún. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem javaslom a Euroexamot, néhány százalékon múlt hogy átmenjek mind a két részén, nincs idő a feladatokra, az egész egy tippmix, kb csak egy-két feladatra lenne időd normálisan megcsinálni, amíg 4 feladat van. Nálam a szóbelinél sem voltak fairek (fellebbeztem, de nem adták meg, azzal indokolták meg, hogy bár tényleg jól beszélek angolul, tudom a nyelvtant meg kevés hibát vétek, csak egy olyan f*** feladat volt, amihez tényleg nem lehet hozzászólni sokat). A hallgatásnál nem javíthatsz, nem csinálhatsz jegyzeteket, az egész egy nagy rohanás. Egyedül a levélírás, amiről pozitívabban tudok nyilatkozni, de ott is gyorsan kell vágnia az agyadnak, de van rá idő.

Másodszorra telcen voltam, nem mondom, itt is éppen csak befejeztem az összes feladatot szövegértésnél, de viszonylag be tudtam osztani az időmet, és végén nem csak vaktából ikszelgettem/tippelgettem. A levélírás/szövegalkotás is szerintem elég oké volt, itt nem lehet használni szótárt, de a Euroexamnál sem érte meg használni a kevés idő miatt, ha felsőfokúra mész, akkor biztosan tudsz valamit írni, még ha nem is használsz olyan kifejezéseket meg szavakat, amik szimpatikusabbá tennék a javítónak az írásodat. A hallgatás könnyű volt, mindennapi szöveg, a tanár is mondta aki felügyelt, hogy középfokú szintű, csak a feladat olyanokra kérdezett rá, amit nehezebb kihallani. Itt három feladat van, az első besatírozós, nagyon könnyű, a második lehet nehezebb, amit az előbb leírtam, a harmadikat is nagyon egyszerű megcsinálni. A szóbelin nagyon rendesek voltak, először megszólaltunk a párommal, már tudták hogy jól fogunk teljesíteni, jó pontokat adtak, csak beszélnünk kellett valamit a témával kapcsolatban, tökmindegy volt mit. A végén 95% lett a szóbelim, lehet ez függ a vizsgahelytől, de szerintem a legtöbb helyen ilyen rendesen pontoznak. A szövegértésem a Euroexamnál jobban sikerült, de így, amit idén vezettek be, hogyha 60% az átlaga a két vizsgarésznek, akkor megkapod a komplexet, így nekem is meglett.


Én a telcet ajánlom, mivel azon mentem át, és a Euroexam szerintem egy nagy rohanás és csak kábé azon múlik, hogy milyen jól tippelsz (vagy tényleg olyan gyorsan vág az agyad). Az én tapasztalataim angol felsőfokon ezek voltak, de azt javaslom, nézd meg a feladatokat az összes nyelvvizsgatípusnál, és nézd meg, hogy melyiket a legkönnyebb megcsinálnod :)

2017. jún. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a CAE nem nehezebb, mint a többi, és azt legalább mindenhol ismerik a világban. Egy kicsivel drágább a többinél, de szerintem megéri.
2017. jún. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyik sem nehezebb, mint a másik, csak nem mindenkinek ugyanazok a feladattípusok fekszenek.
2017. jún. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyik sem nehéz, aki eleget nézi a Gyakorit, az tudja, hogy felsőfokú nyelvvizsgához nem kell más, mint youtube és a számítógépes játékok élvezete.
2017. jún. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem a LanguageCert a személyes kedvencem, nagyon fairnek tartom.
2017. jún. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Erős szókincset leginkább ECL-en tudnád kihasználni. Helyesírás természetesen fontos a levélírásnál, de külön nyelvtani vagy fordításos feladat nincsen benne.
2017. jún. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem is erős a szókincsem, a nyelvtanom viszont gyengébb, euroexam feladatai bejöttek.
2017. jún. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!