Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvvizsgát tegyek le...

Milyen nyelvvizsgát tegyek le középszinten?

Figyelt kérdés
Most érettségiztem és jelenleg nem rendelkezek nyelvvizsgával, mivel eléggé gyatra a nyelvérzékem, így szeretnék tanácsot kérni, hogy melyik a legegyszerűbb nyelvvizsga. Ha minden jól megy orvosira megyek, amellett már nem tudnám letenni, szóval augusztusban mennék el vizsgára. Már vagy 8 éve tanulok angolul, de mivel nem kaptam megfelelő oktatást, így eléggé pontatlan és hiányos a tudásom. És úgy gondolom, hogy egy hónap felkészülés alatt lehetetlen megfelelni.

2017. júl. 3. 14:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Azt mondják az eszperantó a legkönyebb, de lehet hogy a diplomához élő idegen nyelv kell, ez esetben az olaszt javaslom.
2017. júl. 4. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ő azt kérdezte, hogy a pontatlan és hiányos angol tudása melyik angol nyelvi nyelvvizsgára lenne nem teljesen reménytelen, angolul megpróbálni letenni. Az angolt.
2017. júl. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Garpe ***** válasza:

Szia! :)


Én csináltam egy jó tíz éve Pitman nyelvvizsgát (ma ez City & Guilds néven fut), emlékeim szerint könnyű volt.


Az elmult 2-3 évben én Telc nyelvvizsgát csináltam, nem volt túl nehéz, de volt benne egy-két kegyetlen feladat. Én a Tlec-et is tudom ajánlani.


Én azt javallom keress egy angoltanárt, aki vállal felkészítést, és méresd fel vele magad, ő gyorsan megmondja, majd neked, meilyk feladatok fekszenek és melyik nyelvvizsgán tudnál ebből teljesíteni. pl.: Én szeretek fordítani, és ebből is élek, de vizsgán, nem szeretem, meg a szivatós nylevtani tesztekért sem vagyok oda, így az ORIGÓ ("Rigó utca") kilőve nekem, de a keratív és kimondott nylevhaználatra épülők, meg lazán mennek ezért nekem a TELC jön be.


#1-esre annyit reagálnék, hogyaz eszperantó az MTA legutóbbi állásfoglalása alapján élőnylevnek minősül és szinte minden magyar egyetem elfogadja a nyelvvizsgát belőlle (amit az ELTE ORIGÓ szervez). Kérdező megpróbálhatod az eo-t, és tényleg kb.: 2 hónap alatt megtanulható (tapazstalatból mondom), van is, aki most áll neki, hogy szeptember elején mehessen vizsgázni, azonban nem biztos, hogy elég időd lenne ahhoz, hogy sikeresen nyelvvizsgázni tudj belőle, a nulláról.

2017. júl. 5. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ilyen szempontból nekem csakis az angol jöhetne szóba, mivel csak azt fogadják el az orvosi diplomához. Az Origo nyelvvizsgával szemeztem, ugyanis augusztus elején le lehet tenni náluk, csak július 10-ig le kell adnom a jelentkezést. Most adjam le, vagy majd szeptember elején?
2017. júl. 5. 07:23
 5/5 anonim ***** válasza:
Nnem tudom mikor vannak a vitsgaidoszakok, asszem van egy juliusba is. En nagyon meg voltam elegedve a Corvinus nyelvvizsgaval. 3 en angol utan megcsinaltam a kozepszintet (igaz eleg jo a nyelverzekem, jelenleg 5 nyelvet tanulok). De a vizsga nagyon jo volt, a hallgatasnal inogott kicsit a lec. A szobeli nagyon egyszeru volt, csak olyat kerdeztek amit biztosan meg tudsz valaszolni.
2017. júl. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!