Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Emelt szintű érettségi után...

Emelt szintű érettségi után mennyi idő felkészülni a felsőfokra (német)?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most érettségiztem, 84% lett az emelt németem.(99/117 az írásbeli és 27/30 a szóbeli) Mennyi idő alatt és milyen módszerekkel tudnék felkészülni a felsőfokra?

Köszönöm!



2017. júl. 4. 10:40
 1/2 A kérdező kommentje:
*99/120
2017. júl. 4. 12:26
 2/2 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy angolosként írok, én hamarabb csináltam felsőfokot, mint emeltet, előtte már volt közepem. Nekünk a tanárunk mindig azt mondta, hogy igazából már csak a szókincsben van különbség. Gondolom nyilván azért, mert a nyelvtani szabályok nem változnak, és ha nagy a szókincsed, akkor úgyis megérted, amit meg kell. Meg jó ha tájékozott vagy sok témában, és hozzá tudsz szólni bármihez németül. Mi angolból átvettünk eutanáziát, meg globalizációt, de ez nem azt jelenti, hogy nem húzhatsz könnyű tételt :D


Nekem a közép és felsőfok között 2 év telt el, heti 5-6 óránk volt, plusz otthon sok házi. De ha ilyen jó lett az emelted nem hiszem, hogy neked ennyi időre lenne szükség hozzá:D


Nézz felsőfokú feladatokat neten, aztán abból úgyis rájössz mennyi szókincsed van hozzá.

2017. júl. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!