Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Emelt történelem érettségire...

Emelt történelem érettségire tippek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Jelenleg egy reálos szakon tanulok, viszont másoddiplomának szeretném elvégezni a jogász képzést is.

Sose volt bajom a törivel, középszinten 90%-ra leérettségiztem kb. semmi tanulással, de ugye muszáj az emelt szintű érettségi a pontszámok miatt. :)

Mit tudnátok ajánlani? Ti honnan tanultatok? Meg úgy jöhet minden, ami jó tanács. :D

Előre is köszönöm! :)



2017. júl. 9. 18:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Összefüggéseket kell átlátni, ahogy én vettem észre, szóval mindenképp vedd végig az egész törit A-Zig,atlasszal, szóbelire ami borzasztóan hasznos volt nekem, a corvinus-osok által kiadott studium generales emelt töri szóbeli témakörös kiadványa, -nem reklám, de én megvettem több törikönyvet idén, és áttanultam/olvastam, és szóbelire ez a leghasznosabb... írásbelire meg minden kell, szintén külön könyvekből tanultam, de ott nem igazán tudok mondani kiemelkedően jót :s esszékhez nézdd meg a lökött szempontokat a javítókulcsban az idei meg azelőtti érettségikben..és napi politika is téma! globalizáció meg ensz eu felépítésével, mai magyar demokrácia működésével nagyon el lehet csúszni, ha nem nézzük át, engem meglepett, hogy belemászik a földrajzba is a tananyag pl kérdezték idén, hogy kinek van a legtöbb szénbányája, meg rákérdeztek a fenntartható fejlődés fogalmára... /nekem 82%lett idén az emelt törim és sosem volt normális töritanárom:) /
2017. júl. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem szabad magolni, az évszámokból is csak a lényeget tanuld meg, mert különben azzal tömöd tele a fejed, és a lényegre nem marad időd, meg kapacitásod. Sokkal fontosabb, hogy az összefüggéseket lásd, akár évszázadokat átívelően, egy-egy folyamat, jelenség főbb eseményeit, okokkal következményekkel együtt, főleg, hogy az idei évtől már külön erre kihegyezett ún. komplex esszét is kérnek, ha jól tudom középszinten is, de emelt szinten egészen biztosan.

Ami még lényeges, hogy semmiképpen ne csak egy törikönyvet használj, hanem több forráson keresztül, több szempontból megközelítve foglalkozz az adott témákkal, így alakíts ki saját véleményt, és ennek segítségével aktualizálj (de azért csak óvatosan. gondolok itt arra,hogy nem kell rögtön valamelyik magyar oldalt bolsevikezni, attól, hogy lehettek valamilyen szempontból hasonló kimenetelű döntéseik.) Ezzel csak arra akarok kilyukadni, hogy ne csak bemagold valamelyik nagy tiszteletű történész-író álláspontját, hanem gondolkodj.

2017. júl. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Összefüggésekből, stabil alapokkal, minimális évszámmal, meg mert jó tételt húztam 80% emelt... :D Nem egy nagy durranás. Évszámot magolni tényleg nem érdemes. Fontosabbakat úgyis tudod, nekem csak annyira kellettek, hogy jól eltudjam határolni egymástól az egyes mozzanatokat.
2018. jan. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!