Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan kezdjek neki? (újrakezdő)

Hogyan kezdjek neki? (újrakezdő)

Figyelt kérdés

Mondhatjuk, hogy a szókincsem elég nagy. Az egyik ismerősöm nemrég csinálta a felsőfokút és szókincs terén majdnem ugyanannyit tudok, mint ő.

Azonban egyszerűen nem tudok mondatokat formálni belőle. Szóban meg egyszerűen leblokkolok és az alap mondatokat/szavakat használom annak ellenére, hogy sokkal választékosabban is mehetne.


Azt hiszem, hogy a nyelvtannal van a gondom.. Hogyan kéne elkezdeni?

Vegyek egy nyelvtannal foglalkozó könyvet és kezdjem az elejéről rengeteg gyakorlással?

Szavakat is szeretnék még mellé tanulni. Azokat is milyen módszerrel?

Kezdjem el betanulni az 1000 question 1000 answerből a mondatokat és idővel a nyelvtan és ennek segítségével összeáll a dolog vagy mégis hogyan? :)


Néha angol könyveket is olvasgatok azonban hiába értem miről van szó, hiába tudom lefordítani. Egyszerűen valamiért nem ragadnak meg a szerkezetek. Nem tudnám ugyanúgy megfogalmazni annak ellenére, hogy minden szót ismerek belőle.


Néha én nevetek ezen a hülye helyzeten...



2017. júl. 9. 18:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Lesson 1
2017. júl. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez tényleg hasznos válasz volt. :)
2017. júl. 9. 22:15
 3/5 anonim ***** válasza:
Most jöhet a Lesson 2
2017. júl. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Énis hasonló...Sajnos én is ebben az évben úgymond elhanyagoltam az angolt, pedig azelőtt nagyon is kedveltem és tanultam...De elkezdtem németül tanulni, és igen...vmennyire keverem a két nyelvet.. viszont már korábban elhatároztam, hogy B2 nyelv vizsgát szeretnék...A volt angol tanárom szerint letudom rakni, és most igy nyárom beiratkoztam egy angol intenzív nyeltanfolyamra, utána meg 10. osztálytól heti 2x elfogok járni tanárhoz...Egyébként neked a duolingo alkalmazást tudom ajánlani, énis használtam és nagyon jó...És még ami jó lehet, néz angolul filmeket vagy amiket akarsz csak angolul legyen...Sok sikert!
2017. júl. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én 8.-ba letettem a B2-, utána azonnal elkezdtem spanyolt tanulni, félévre rá németet, majd oroszt, és most nemrég latint. Nekem az segít a nyelvtanulásba hogy regisztráltam egx oldalra (polyglotclub.com) es kerestem anyanyelvu baratokat :D Meg videokat, filmeket neztem angolul (mondjuk szerintem eleg jo nyelverzekem van, en ugy tanultam meg angolul hogy eszre se vettem). Most megyek 10. osztályba és már a köetkező 2 (német,spanyol) B2-m re és az angol C1-re készülök :D A polyglot clubot pedig erősen ajánlom, sokkal jobb mint a doulingo, de a kettő együtt+ ha filmeket nezel angolul az már biztos nagyon hatékony lesz :D
2017. júl. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!