Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Akik kutatással foglalkoznak,...

Akik kutatással foglalkoznak, mennyit számít külföldön, ha a német felsőfokon kívül még van egy angol is?

Figyelt kérdés

Nyilván egy nyelvvizsgának sincs hátránya, de én, most, hogy letettem németből a C1-et, szeretnék már mással foglalkozni utolsó gimis évemben. Emellett angolból persze megvan a B2-es vizsgám. Nálunk viszont eléggé erőltetik, hogy minél többet csináljunk, és én nem érzek magamban elég kapacitást arra, hogy megint nyelvvizsgára készülgessek.

Egyébként szívesen olvasok és beszélek angolul, van olyan barátom is, akivel már két éve tartom a kapcsolatot, de az angolos feladatok nem szoktak olyan könnyen menni, mint a németesek.


Tudom, hogy a természettudományos területeken is nagyon fontos szerepet játszanak az idegen nyelvek, leginkább az angol, viszont arra lennék kíváncsi, hogy mi a helyzet a papírokkal... Egyébként biolóus szeretnék lenni.


2017. júl. 12. 22:30
 1/5 A kérdező kommentje:
Jaj, elírtam..:p Szóval biológus*
2017. júl. 12. 22:32
 2/5 anonim ***** válasza:
58%
Külföldön általában azt nézik hogy tudsz e beszélni vagy sem. Lehet neked millió papirod ha nem tudsz megszólalni egy adott nyelven. Nyilván számít s papír is de inkább magabiztosan tudj használni 2 nyelvet mint hogy legyen 5ről papirod de egyik nyelven se tudj megszólalni.
2017. júl. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
58%

C1 semmi ahhoz, ami a valóságban kell egy kutatónak. Emellett kelleni fog az angol is(brutálisan)!! Hiszen a legtöbb szakirodalom elsősorban angolul van fent a neten, nem németül.

Papír nem hátrány csak előny. Ha úgyis megvan a tudás, nem mindegy, hogy kapsz egy papírt is róla, amit betudsz írni az önéletrajzodba?

Nem ront el..

2017. júl. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Erős angoltudás mindenféleképpen kelleni fog, ha külföldön szeretnél dolgozni. Minél jobb vagy a szakmádban annál inkább elnézik a szerény nyelvtudást, de sokkal könnyebben tudsz érvényesülni ha van.


Vizsgáknál érdemes az adott ország vizsgáját letenni. Gondolok itt arra, hogy angolból egy brit intézmény vizsgáját, németből egy osztrák vagy németországi központét. Néhányat le lehet tenni magyarországi intézményekben is.


Egy nyelvvizsga nem biztos jegy a bekerüléshez, de a HR-en először az alapján fogják szortírozni az önéletrajzokat. Két felsőfokú vizsgával rendelkező ember nagyobb valószínűséggel fog folyékonyan beszélni.

2017. júl. 13. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :) Igazából még nincsen konkrét elképzelésem arról, hogy hol szeretnék dolgozni, nyilván bármilyen lehetőségnek örülök majd. Az se biztos, hogy külföldön, de ilyen területen ezt is mindenképp figyelembe kell venni. Ráadásul még akkor is ott vannak ezek a konferenciák, amelyekre pályázni szoktak.

Közben átgondoltam jobban, és úgy döntöttem, hogy megpróbálom, mert a gyakorlótesztek menni szoktak, aztán majd kiderül. Egyébként is folyamatosan fejleszteném az angoltudásom nyelvvizsgától függetlenül, úgyhogy akkor már valóban célszerűbb, ha egy nyelvvizsgára való készüléssel párosítom.

2017. júl. 13. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!