Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Segítene egy angolos? This...

Segítene egy angolos? This bit of jade. It's some 3, 000 years old. Keep it. For there are three wishes that go with it, good luck, long life and an abundance of children.

Figyelt kérdés
Valaki ad valakinek egy házassági ajándékot.

2017. júl. 17. 13:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy darab jáde(kő). Olyan 3000 éves. Tartsd meg. Ezenkívül 3 kívánsággal, jó szerencsével, hosszú élettel és rengeteg gyerekkel jár.
2017. júl. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Vree ***** válasza:
Előző majdnem tökéletes, egyet mulasztott csak: a for jelentése itt egy költői "merthogy" "mivelhogy". Tehát tartsd meg, mivel jó szerencsét hozd majd stb.
2017. júl. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Jó, de akkor, hogy jön a folytatás: tartsd meg, mert sok szerencsét, hosszú eletet... hoz, vagy hogy?

Engem a 3 wishes zavar meg.

2017. júl. 17. 13:50
 4/9 anonim ***** válasza:
A three wishes a három jókívánságra vonatkozik amik itt fel is vannak sorolva. Ezek a jó szerencse, a hosszú élet meg a gyerekek, ahogy az előttem szólók is írták. Akkor mi zavart meg kérdező?
2017. júl. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem én a szó jelentését, de akkor "mivelhogy három kivánsággal jár" lesz?
2017. júl. 17. 14:00
 6/9 anonim ***** válasza:
Én úgy fordítanám hogy "Mert van három jókívánság ami együtt jár vele" (mármint a jádéval) utána jönnek a kívánságok.
2017. júl. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Vree ***** válasza:

Itt van ez a darab jádekő. Megvan vagy 3000 éves. Tedd biztos helyre, mivelhogy három jókívánság jár vele annak, aki birtokosa: jó szerencse, hosszú élet, és bőséges gyermekáldás.


Valami ilyesmi műfordítva, ha magadtól nem megy. :D

2017. júl. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 chtt ***** válasza:

Vree-é majdnem tökéletes, csak a betoldott magyarázatot nem tenném bele (illetve hagynám a 'tartsd meg' részt).


... Tartsd meg, mert három jókívánság jár vele: jó szerencse, hosszú élet és bőséges gyermekáldás.


:)

2017. júl. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki.
2017. júl. 17. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!