Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Csak angolul nézzek filmeket...

Csak angolul nézzek filmeket vagy felirattal?

Figyelt kérdés

Szeretnék megtanulni angolul és azt mondták hogy ha filmeket,sorozatokat nézek angolul akkor meglehet tanulni idővel.

Az lenne a kérdésem hogy ha angolul nézzek vmit akkor angol felirattal vagy magyar felirattal nézzem?

A két pasi megy egy kicsit akarnám így megnézni végig (persze amiben csak Charlie van :) )

Ja és ezt hol tudnám így nézni? Tudtok valami tippet adni?


Köszi előre is a segítséget



2017. júl. 18. 11:42
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Angollal , vagy felirat nélkül.
2017. júl. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Angolul, magyar felirattal. Persze ettől nem lehet megtanulni angolul, ez csak segít abban, hogy ismersz majd egy csomó kifejezést, és talán könnyebben megragad majd a nyelvtan is.
2017. júl. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
Attol fugg. Ha egyaltalan nem beszelsz angolul, akkor inkabb magyar felirattal nezd, amugy angollal. Az sem mindegy milyen angol, legyen ikabb britt, ne valami amerikai amit szerintem sokszor nehezebb is megerteni mert hadarnak.
2017. júl. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

Ha még nem tudsz semmit sem, akkor angolul, magyar felirattal.

Később sokkal jobb angolul, angol felirattal. Csak ilyet nehezebb találni.

Ahhoz már nagyon profinak kell lenni, hogy angolul bármilyen felirat nélkül tudjál élvezni egy filmet.

2017. júl. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 rajcziz ***** válasza:
44%

Attól függ, mennyire tudsz most angolul. Ha egyáltalán nem, sokkal jobban teszed, ha végigcsinálsz egy-két nyelvtanfolyamot, vagy végigmész angol nyelvkönyveken, és utána kezdesz el filmeket nézni, különben az egész csak irritálni fog.

Ha már van egy alapfokú angol tudásod - ismered a leggyakoribb szavakat - kísérletezz! Próbálj meg angolul, felirat nélkül nézni filmeket/sorozatokat. Ha így nem érted a tartalmat, nézd angol felirattal. Ha így sem megy, akkor magyar felirattal. Viszont javasolt olyan filmeket nézni, aminek már ismered a tartalmát, így könnyebben követed a történetet, jobban tudsz figyelni magára a tanulás nyelvi részére.

2017. júl. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
28%
3-as: Miért lenne nehezebb megérteni az amerikait? Sokkal egyszerűbb, "magyarosabb" az amcsi kiejtés, mint a tarka brit.
2017. júl. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem is sokkal egyszerűbb egy amerikait vagy kanadait megérteni, mint egy britet.
2017. júl. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
39%

Nekem is, az amcsi kiejtés karakteresebb ,határozottabb, valószínű a keveredés miatt, mondhatni kicsit németesenek tűnik számomra.

Az angol meg kissé nyegle ehhez képest, mintha nyitva maradt volna a szájuk..

Na de persze mindenhol van többféle kiejtés

https://www.youtube.com/watch?v=0Eu2w5X6w0w

:)

Az amerikai négerekből alig értek meg valamit..


Nemhiába küszködnek az oksitelós hangfelismerő rendszerek.

2017. júl. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
69%
Eleg sok filmet nezek angolul, es bar megertem az amerikai filmeket is, szerintem nehezebb. Nem tudom miert van ez, nekem ez a tapasztalatom.
2017. júl. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! :)
2017. júl. 18. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!