Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet tanuljak...

Milyen nyelvet tanuljak közgazdászként?

Figyelt kérdés
Angolul felsőfokon beszélek, németből szeretnék egy szakmai középfokút, de mellé szeretnék még beszélni egy harmadik nyelven is. Szerintetek melyik éri meg leginkább jelenleg és hosszabb távon is (tudom, hogy ezt nehéz megjósolni előre) a gazdasági szektorban? Francia, japán és kínai kilőve, ezeken kívül jöhet bármi, ami szerintetek megéri. Köszi!:)

2017. júl. 20. 11:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
A franciat mondtam volna, de akkor pl a holland is jol johet vagy az orosz.
2017. júl. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%
Én a helyedben a Japántn em lőném ki. Az ásziai piac dübörög, könnyebb befutni vele, mint mégegy európai nyelvvel. Itt mire akarsz használni mondjuk egy Olaszt? Angolul és Németül mindenhol ellehet helyezkedni, sehol nem fognak Olaszt kérni. Mígy egy Japán cégnél simán előre lehet törni ha legalább alapfokon tudod a nyelvet.
2017. júl. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Japánban a nagy energiabefektetés nem tetszik.
2017. júl. 20. 11:36
 4/13 anonim ***** válasza:
94%
Ha szimpatikusak a skandináv országok, akkor norvég vagy svéd. De tényleg az a kérdés, mi a célod. Adott esetben a spanyol vagy portugál is jó választás lehet.
2017. júl. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hát a célom az, hogy minél több esélyem legyen jó állást találni. Skandináv vagy mediterrán nyelvekben gondolkoztam én is elsősorban, esetleg orosz.
2017. júl. 20. 11:58
 6/13 anonim ***** válasza:
96%
Orosz
2017. júl. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha Európa a cél akkor német és francia. Ha európán kívül akkor spanyol. Az orosz holland skandináv se rossz de csak akkor ha konkrétan abban az országban szeretnél élni mivel ezek a nemzetek szakértői kitűnően beszélik az angolt,ahogy az ázsiaiak is. Szerintem kínait japánt vagy koreai nyelvet csak kiskorában lehet tökéletesen megtanulni.
2017. júl. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Magyarországon szeretnék maradni, ha lehetséges.
2017. júl. 20. 13:12
 9/13 anonim ***** válasza:
66%
Franciák híresek arról hogy nem tudnak angolul. Még az oroszra/spanyolra/kínaira mondanám hogy hasznos. Skandináv nyelveket én nem tanulnék, ha angolul tudsz akkor meg tudod értettni magad bármelyik skandinávval.
2017. júl. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Franciának a hangzása nem tetszik, nem beszélném szívesen. És már egy ilyen kompromisszumot kötöttem, a németért se vagyok oda. Harmadik nyelvnek olyat szeretnék, ami tetszik is. Orosz vagy spanyol lehet jó lenne tényleg.
2017. júl. 20. 13:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!