Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehet angolból C2...

Hogyan lehet angolból C2 szintre eljutni?

Figyelt kérdés

Szívesen fogadok bármilyen ötletet, ha valaki esetleg levizsgázott már C2 szinten angolból melyik központban sikerült?

Már elég sok mindent megpróbáltam de a legjobb vizsgám is csak 53%-os lett.

Az is nehezít a dolgon, hogy nem vagyok igazán kommunikatív, így még magyarul is keveset és néha töredezve beszélek. Néha elég reménytelennek tűnik úgy megtanulni egy idegen nyelvet, hogy még az anyanyelvemen sem tudok rendesen kommunikálni.


Felsőfokú nyelvvizsgám már van, de a szakmámban előnyömre válna egy C2-es tudás.



2017. júl. 20. 19:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ami a vizsgát illeti, szerintem nézd meg a vizsgaközpontok honlapjain a mintafeladatokat és eldöntheted, van-e köztük különbség és ha igen, melyik szimpi. Ha már C2-ről van szó, tán praktikusabb olyant letenni, ami nem avasodik meg két év alatt, mint a TOEFL.

Nem tudom, mennyit olvasol, de olvassál sokat (nem arra a kategóriára gondolok, hogy: ó, idén már belekezdtem egy könyvbe :) ), és minden érthetetlen jelenségnek járj utána, ami nyelvtani, nyelvhasználati, sötöbö dolog.

Ha már eldöntötted, melyik, akkor a régebbi felkészítő könyvekből alaposan fel lehet készülni, mert azért a világ agyi korrózióját ezen vizsgák is általában tükrözik, egyre könnyebbek, stb. A régebbi anyagokból sokat le lehet vadászni a netről.

Viszont, akár megharagszol, akár nem, én mélységesen lenézem az "én ilyen vagyok" viselkedést, mert mindenki tud változtatni magán, ez elhatározás kérdése. Ez a beszédre vonatkozott, ha ez nem lett volna világos. Nem vagyok igazán kommunikatív... Fenéket. Ma estig nem voltál az. :) Ha gátlásod van, akkor menj minden este más társaságba, iratkozz be minden szakkörbe (járj nyelvtanfolyamra... :D ), és minden lehető alkalommal szólalj meg.


Van itt egy pár sárkányfűárus, akik szerint a youtube-on a sorozatok ismétlését nézni mindenre elég, az is egy módszer, próbáld ki. :) Bár a szövegértés is nyilván fontos, de a vizsgát tekintve előnyösebb keresni egy olyan rádió/tv csatornát, ami szimpatikus és ahol érdekes műsorok vannak a világ eseményeiről (csak humorilag, a 90-esekben két csatornát nézhettem, a Sky News-t és a CNN-t, amelyeket úgy összegeztem magamnak, hogy a CNN sportot űz abból, hogy ronda pakisztáni emberek legyenek az alkalmazottak, és a hírek meg arról szólnak, hogy Kukmaluka indonéz faluban egy kisebbségi lakosra sértő megjegyzést tett egy rendőr, és bár a Sky Newson a fülem tele volt azzal, hogy három hétig azzal kezdődtek a hírek, hogy a királynő mamája a szálkanyelés után jobban van, mint tegnap volt, mégis emberibbnek tűnt).

2017. júl. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket szívesen kipróbálok mindent.

Most így belegondolva régen nagyon sokat olvastam, de az elmúlt egy évben szinte semmit sem. Talán érdemes lenne más stílusú művek után néznem, hogy visszajöjjön a kedvem.

2017. júl. 22. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!