Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan működik egy középfokú...

Hogyan működik egy középfokú (angol) nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Hogyan néz ki egy középfokú angol nyelvvizsga? Mit érdemes tudni mielőtt elkezdeném? Felkészítő nélkül, önállóan is fel lehet rá készülni? (nincs rá pénzem, se időm). Nehéz? Miket kérdezhetnek? Tanácsok, tapasztalatokat is írjatok pls. :)

2017. júl. 23. 12:12
 1/2 anonim válasza:
Hát hogy hogyan néz ki az nyelvvizsgafüggő, többféle nyelvvizsga van, mindegyik másképp van felépítve. De azért vannak alap feladattípusok, például szövegértés és levélírás/fogalmazás szokott lenni mindenhol az írásbeliben. Nekem origos van, én másodjára csináltam meg az írásbelit, szóbelit elsőre (de én németes vagyok). Szóval én azt ajánlanám, de többféle van, néz körül a neten. Ha bemész egy könyvesboltba ott találsz nyelvvizsgafelkészítő könyveket, ott is megtudod nézni, hogy hogyan néz ki egy nyelvvizsga. Hát hogy feltudsz-e készülni rá egyedül az attól függ, hogy milyen szinten állsz, mert ha nagyon jó vagy belőle, akkor elég ha végig csinálsz egy ilyen nyelvvizsgafelkészítő könyvet, de azért szerintem szükséges tanár is hozzá, ha nagyon nincs rá pénzed akkor én a nyelviskolát ajánlom, kb. 40 ezer egy nyevvizsgafelkészítő kurzus, és ha normálisan bejársz, csinálod a feladatokat és aktív vagy órán, akkor simán feltudsz rá készülni. De mondjuk le is ellenőrizheted a tudásod, tölts ki egy feladatsort, a levelet küld el egy jó angolos ismerősödnek, és ha átmennél, akkor nem is szükséges tanár. CSak hát nem tudjuk, hogy miylen az angol tudásod, így azért elég nehéz bármit is mondani. Én tanárral készültem fel szinte nulla tudással kb. 5 hónap alatt. Ez a személyes tapasztalatom.
2017. júl. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem a BME nyelvvizsgája jött be, mert a TELC el ellentétben nincs megszabva irásbeli résznél hogy mire mennyi időt fordíthatsz. És a telcnél a levélre kevés idő van, főleg mert abszolút hülye témákat adnak.


A folyamata a nyálvizsgának attól függ melyikre mész.

BME írásbelijén: Leültetnek egy adott helyre kezedbe nyomják a feladatsort, megmondják milyen adatokat kell ráírnod és megcsinálod, ha végeztél beadod és elmész. Asszem 2 órád van megoldani ami baromi sok szval idővel nem lesz gondod.


TELC írásbeli és szóbeli:


Írásbelinél hasonlóan leültetnek,odaadják a feladatsort felíratják veled a dolgokat és elkezded az első részt. Minden részre fix idő van, szólnak ha lejár az idő, addig nem mehetsz tovább a következő részig.


Szóbelinél pedig kint a táblán a neved hogy valszeg mikor mehetsz be, behívnak odaadják h miből vizsgázol, van x perc felkészülési idő majd a random sorsolt pároddal átmentek a témákon.


Felkészüléshez:


Fel fel lehet készülni, viszont oda kell tenned magad.Bár ez függ attól hogy jelenleg milyen szinten vagy.

Érdemes angol sorozatokat nézned angol felirattal esetleg kijegyzetelni belőle az ismeretlen szavakat és megtanulni.

Angol nyelvű könyveket is érdemes olvasni a szövegértés végett majd ha átmentél egy fejezeten elolvasod magyarul is hogy biztosan azt fogtad fel ami le volt angolul írva nem pedig valami hülyeséget gondolsz.


Vannak felkészítő könyvek mindegyik vizsgához, azokat próbáld megoldani.


Ennyi jutott most eszembe, sok sikert.

2017. júl. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!