Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudtok egy bármilyen témájú,...

Tudtok egy bármilyen témájú, egyszerűen érthetően angolul beszélő vlogot, filmet?

Figyelt kérdés
A brit angollal elvagyok, azt szeretem, emellett még az indiaiak beszélnek számomra érthetöen. Ami ezek mellett érdekel még, az egy jol.erthető, igazi amerikai angollal beszélő alak, sorozat, bármi. Köszi az ötleteket!
2017. júl. 23. 20:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem az angol tanárom ajánlotta a Terminál filmet (Tom Hanks főszereplésével), azt mondja ő rengeteg dolgot ebből tanult meg angolul. Nem nagy szám film, de szerintem aranyos, hátha neked is segít:)


Én azt csináltam hogy a Harry Pottert néztem végig angolul, mert ebben is az a tipikus brit akcentus van, magyarul pedig már betéve tudtam a szöveget így jobban is értettem:)

2017. júl. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :)
2017. júl. 23. 22:53
 3/3 anonim ***** válasza:

én Cartoon Network rajzfilmekkel kezdtem a nyelvtanulást. ami érdekelt, azt néztem akkor is ha nem értettem. aztán egy idő után elkezdett összeállni, hogy mit mondanak. volt egy rajfzilm, aminek az elején mindig elmesélték a kerettörténetet, így az a szöveg mindig állandó volt. egy idő után már mondtam együtt a tévével, de még nem értettem és szép fokozatosan elkezdett összeállni, hogy mit is mondanak, aztán egyre többet értettem meg a szövegből és már más sorozatokat és filmeket is elkezdtem angolul nézni.


nézz minél több mindent angolul. nem baj, ha nem érted, mit mondanak, akár ugyanazt a filmet is nézd meg nagyon sokszor újra és újra, egy idő után hozzászokik a füled és elkezd összeállni, hogy mit mondanak. persze az sokat segíthet, ha már láttad a filmet és eleve tudod, mit mondanak. keress olyan dolgokat, amik téged érdekelnek és nézd minél többet.

segíthet, ha hétköznapibb, egyszerűbb, nyugisabb témákat keresel és nem annyira szlenges, gettós, hadarós filmekkel próbálkozol. a kosztümös, régebbi, lassabb tempójú filmek valószínűbb, hogy érthetőbbek kisebb szókincssel is. Agymenők is jó sorozat, de nagyon sok benne a tudományos(kodó) szöveg, anglicizmus, szóviccek, amik teljesen mások, mint magyarul, mert nem lehet őket rendesen lefordítani és ha még nem beszélsz elég jól, akkor nem is biztos, hogy annyira érthetőek. de azért egy próbát megérhet.


érdemes lehet mesékkel kezdeni, ezek általában rövidebbek, kevésbé megerőltengtőek, eleve egyszerűbb nyelvezetűek, tisztábban beszélnek bennük és könnyebben érthetőek, mivel ugye gyerekenkek készülnek, akiknek ugyanúgy szerényebbek a nyelvi képességei, mint neked (nem sértésből mondom).


a vlogokat, YouTubereket én videóklipeket én kevésbé javaslom, mert ők gyakran még a saját közegükhöz képest sem tudnak helyesen/jól, tisztán beszélni, sok lehet benne a hadarás, szleng kifejezés. esélyes, hogy profi színészekkel jobban boldogulsz és jól tanulod meg a dolgokat, nem utolsó sorban könnyebben is érthetőek.

2017. aug. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!