Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljam az angolt? 16/L

Hogyan tanuljam az angolt? 16/L

Figyelt kérdés
Egyik barátnőmmel beszéltem és ő mondta hogy ő az angolt nem csak úgy tanulta hogy a szabályokat, hanem ő sok angol sorozatot nézett ahol megtanulta a kifejezéseket sokszor a mondatokat. Na most én néha már egyáltalán nem tudok kiigazodni a szabályojon mert ha mondok egy mondatot nindig elkell gondolkoznom, hogy ez milyen időben van stb. Valaki segítsen már, hogy hogy tanuljam? Előre is köszi a válaszokat😊

2017. júl. 26. 18:48
 1/8 anonim ***** válasza:
duolingo kezdőknek jó, azzal elleszel hónapokig ha naponta gyakorolsz
2017. júl. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát én a doulingoval már próbálkoztam de nem igazán jött be. De majd megpróbálom megint
2017. júl. 26. 18:52
 3/8 anonim ***** válasza:
A barátnődnek igaza van, tényleg jók a filmek és sorozatok. Továbbá, ha figyelsz órán, ott is sokszor ragadnak rád a kifejezések. A harmadik tippem pedig, hogy ha van lehetőséged, beszélgess vele angolul minél többet. Mondjuk minden nap legyen 1 óra, amikor csak angolul beszéltek. Ő is gyakorol, te is gyakorlod, amit tudsz, tanulsz és idővel egyre könnyebben fog menni a beszéd.:)
2017. júl. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#3 köszi ez így nagyon jó ötlet 😊 csak annyi hogy ő jóval többet tud mint én de megoldható a dolog😆😊
2017. júl. 26. 18:53
 5/8 anonim ***** válasza:

Előbb az igeidőket gyakorold be nagyon, milyen segédigék (do, have, will, stb.) kellenek létigék kellenek(am, is are, will be, have been), milyen a kérdés, a tagadás, az ige melyik alakja kell (a rendhagyó igékre különösen nagy figyelmet fordíts, nagy hibaként értékelhetik, ha mondjuk a become-t becomed-dé alakítod, szóval azokra ne sajnáld az időt).

Ezek után jöhet a Conditionals, Used to, Passive Voice, Reported speech.

Az elméleti háttérhez ezt azt oldalt ajánlom: [link]

A gyakorlati háttérhez pedig ezt:

[link]


Ha sorozatot szeretnél nézni gyakorlásképp, akkor először olyanokat nézz, amiket már láttál, csak ezúttal angol felirattal, és jegyzeteld a szavakat, kifejezéseket. A szókincsbővítés nagyon fontos, legalább annyira, mint a nyelvtan elsajátítása.


Ahhoz, hogy a fogalmazásod, nyelvtanod fejlődjön, mindenképpen írj angolul. Leveleket, novellákat, bármit. Ha van angolul beszélő ismerősöd, akkor beszélgess vele úgy, akár élőben, akár facebookon, bárhol.

2017. júl. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Filmek, sorozatok jók lehetnek, de én inkább az olvasást javasolnám. Bármit. Én személy szerint nagyon sok fanfictiont olvastam angolul, az segített nagyon sokat, és úgy rögzödnek a legjobban a nyelvtani szabályok, persze az alapokat nem árt tudni hozzá, különben egyáltalán nem fogod érteni azt sem, miről olvasol, egy jelen-múlt különbség teljesen megváltoztathatja a dolgok jelentését. Szintén sokat segíthet ha van valakivel angolul beszélned, akár szóban, akár írásban.
2017. júl. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget😊
2017. júl. 27. 08:10
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is barátnőddel értek egyet, mert én is így tanultam meg angolul hogy vagy 200 epizódot néztem meg angol felirattal majd áttértem felirat nélkülire. Úgy tanulod így meg mint mikor gyerekként megtanultad a magyart, a sok ismétlés után megjegyzed.


Elárulom én azt se tudom mi a neve az igeidők 90% ának sőt a nyelvtani szabályokat se tudom viszont megvan a középfokú nyelvvizsgám és bárkivel bármiről elbeszélgetek angolul.

2017. júl. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!