Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvvizsgát ajánlotok...

Milyen nyelvvizsgát ajánlotok nekem?

Figyelt kérdés

Angol, B2 szinten

A nyelvtan nem az erősségem, szóval jó lenne, ha nem lenne külön nyelvtani feladat. Legjobb a hallás utániban vagyok, de az olvasás utáni is elég jól meg. Nem szeretek fogalmazni (levél rész), de tudom, hogy ez kikerülhetetlen (azért nem vagyok annyira rossz benne). Inkább vizsgáztatóval beszélnék ami a szóbelit illeti. Milyen nyelvvizsgát ajánlotok nekem ezek alapján? Télen (január/február) szeretnék nyelvvizsgázni.



2017. aug. 7. 19:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha szeretsz és tudsz fordítani,akkor Origó
2017. aug. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Van nyelvtani része, és ami talán a legfontosabb nekem, hogy az ne legyen.
2017. aug. 7. 19:35
 3/6 anonim ***** válasza:
51%
nincsen
2017. aug. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Leírtak alapján az ECL-t ajánlom. Ott lényegében az olvasott/hallott szövegértésen áll vagy bukik az egész. Külön nyelvtani feladat nincs de levélírásnál nézik a helyesírást(nyelvtant és elírt szavakat) is de ez csak az egyik szempont amit pontoznak, úgyhogy nincs akkora súlya mintha mondjuk origo-n hibázol.

Szóbeli páros de főként a vizsgáztatókkal/egyedül zajlik, úgyhogy pár mondatnál többet nem igen kell a vizsgapartnerrel kommunikálni.

2017. aug. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Utolsó, már lassan egy éve nincs nyelvtan az origón se..én ecl-en egyszer, Euroexamen-en kétszer buktam, origó meglett rögtön 85%-ra.
2017. aug. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyértelműen ECL illene hozzád szerintem.


Nekem is az van egyébként, és nincs vele rossz tapasztalatom, elsőre meglett 90%-ra, lehetett volna több is, de sajna a 66%-os levelem nagyon lehúzta az átlagom. Azzal vigyázni kell, de tudtommal a levélírást mindenhol elég szigorúan javítják. Szóbelin a vizsgáztatók, akiknél én voltam, nagyon rendesek voltak, viccelődni is lehetett velük meg meg is dicsértek, de az ilyet azért jól ki kell fogni.

Mindenesetre én csak ajánlani tudom.

2017. aug. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!