Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Munkaügyi Központ által...

Munkaügyi Központ által indított nyelvi képzésekkel kapcsolatban mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Szeretnék németül tanulni, a Munkaügyi Központ nemsokára indít egy ilyen képzést az Ifjúsági Garancia Program keretében és úgy gondoltam jelentkezek. Középfokra szerettem volna menni, de állítólag van felmérő, így maradna az alapfok (általánosban tanultam németet, tehát a tudásom majdnem egyenlő a nullával). Aki volt már ilyenen annak mi a véleménye, megéri elkezdeni? Mennyire nehéz a szintfelmérő?

Angolból már van egy középfokú nyelvvizsgám, ezért gondoltam a németre.

Köszönöm előre is a hasznos válaszokat!



2017. aug. 9. 13:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem írtad, hány órás a tanfolyam. Amire én jártam, 400-as volt, és rendesen felkészített a nyelvvizsgára. Egy csomó időnk jutott a feladatok gyakorlására. Jó tanárunk volt, aki plusz anyagokkal is ellátott bennünket. A szintfelmérő miatt nem kell aggódni, mindenképpen vágj bele!
2017. aug. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2017. aug. 10. 09:25
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha középfokúd van angolból, miért nem arra gyúrsz inkább? A nyelvet semmilyen szinten nem fogod elsajátítani egy ilyen tanfolyamon, viszont remek lehetőség arra, hogy amit tudsz, azt gyakorold, elmélyítsd. Tehát csinálj egy szintfelmérőt angolból, és vágj bele abba. Egy C1-es angol többet ér, mint egy B2 angol + A1 német együttesen.
2017. aug. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot, már átgondoltam azóta a dolgot és angol C1-re megyek, ha addig nem találok munkát.
2017. aug. 11. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!